Sdílet

The Legends Rockfest 2022 je hudební festival, který se konal 22. – 23.7.2022. Hudebně je zaměřen na punk, metal, hardcore a rock. Místem konání bylo Areál Zahrada (Hořice). Na festivalu vystoupili ŠkworDymytryTraktorDogaAleš Brichta Project a další interpreti.

Festival se v posledních pár letech koná v nově vzniklém Areálu Zahrada. Pořadatelé  dlouhodobou usilovnou prací přetvořili zpustlý pozemek ve festivalový areál zachovávající původního ducha ovocné zahrady, a zároveň nabízející odpočinek v moderních upravených přírodních prostorách. Chválou nešetřili ani fanoušci, kteří si nový areál vyzkoušeli při různých akcích již několikrát.
Letošní ročník je ročníkem jubilejním – festival slaví deset let existence. První ročník, který spláchla voda, se nám zdá dávno předávno. Od té doby se festival etabloval mezi velkými českými rockovými akcemi pod širým nebem a získal si příznivce opravdu z celé republiky. Tomu všemu odpovídá i mimořádně silný program desátého ročníku. V jeho čele stojí ta největší legenda – Aleš Brichta Project. Velkou oblibu u fanoušků mají stálice Dymytry, Doga, Škwor, Komunál, Traktor či Trautenberk. Ale i kapely, které si vydobyly větší povědomí u fanoušků až v posledních letech, mají hodně co nabídnout: letos do Hořic přijedou například Anacreon, Blitz Union či Hairy Groupies.
V místě festivalu je po celou jeho dobu tradičně zajištěn široký výběr občerstvení a nápojů. Stanové městečko a parkování je účastníkům k dispozici zdarma.

zdroj: The Legends Rockfest