Sdílet

Zveme Vás na divadelní představení – Zátiší s loutnou. Děj se odehrává v obstarožní pražské vilce, kde spolu bydlí tři sestry důchodového věku. Jejich domácnost vykazuje klasické příznaky dlouhodobého ponorkového soužití, umocněné stářím a jejich výraznými individualitami. Hra začíná dnem, kdy nejmladší z nich odchází do důchodu a do jejich života zasáhne nečekané dědictví a krutě nespravedlivý příchod exekutora. To vše do děje vnese řadu šílených zvratů, krutých dopadů osudu i drasticky komických situací.

Hru Zátiší s loutnou, poměrně mnohomluvnou a literární, ale s příjemným „energetickým“ hereckým nasazením, uvedli miletínští ochotníci i na krajské přehlídce divadelních souborů Miletínské divadelní jaro, kde porota udělila čestná uznání za herecké výkony Růženě Kněžourkové za roli Káči a Haně Kněžourkové ml. za roli Evy v této inscenaci.

A nyní se na hru Zátiší s loutnou v režii Jiřího Kněžourka můžete těšit i vy, DK Koruna ji uvede dne 12.9.2019 v 19.30. Vstupenky jsou v předprodeji od 29.8.2019 v pokladně DK.