Sdílet

V úterý 10. července 2019 prakticky ve stejnou dobu kolem dvanácté hodny polední přijali policisté z obvodního oddělení v Hořicích dvě oznámení o vloupání do zajištěných objektů.

K prvnímu případu mělo dojít v Hořicích, kde neznámý poberta v přesně nezjištěné době od května letošního roku vnikl za použití síly do stavební buňky, ze které následně odcizil pracovní nářadí. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku přesahující 20 tisíc korun.

Ke druhému případu došlo v obci Vřesník, kde v přesně nezjištěné době od neděle 7. července 2019 letošního roku došlo k vloupání do jedné z místních rekreačních chat. Provinilec překonal oplocení pozemku a následně vypáčil vstupní dřevěné dveře do místnosti rekreační chalupy. Tuto prohledal, ale nic neodcizil. Celková škoda v tomto případě na poškozených věcech je předběžně odhadnuta na částku přesahující 2 tisíce korun.

V obou případech jsou v současné době zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže, za což pachatelům nebo pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.