Sdílet

Vyhrajte pobyt ve srubu. Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby! Hořická lávka čeká na Vaše hlasy. Hlasovat v anketě Dřevěná stavba roku 2019 pro stavby z Královéhradeckého kraje můžete na webu www.DrevenaStavbaRoku.cz/hlasovani.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIENÁZEV DÍLASOUTĚŽÍCÍODKAZOBEC umístění dílaOKRES umístění díla
Dřevěná hřiště – velkáHerní krajina PeckaTAROS NOVA s.r.o.Odkaz ZDEVelká ÚpaTrutnov
Dřevěné konstrukce – realizaceRozhledna na vrchu ŠtvaniceTAROS NOVA s.r.o.Odkaz ZDEHynčice pod SušinouNáchod
Dřevěné konstrukce – realizaceLávka HořiceProjektová kancelář VANER s.r.o.Odkaz ZDEHořiceJičín
Roubenky a sruby – realizaceKIOSEK FAJNPARKFAJNPARK S.R.O.Odkaz ZDEChlumec nad CidlinouHradec Králové
Roubenky a sruby – realizaceNKP Dřevěnka ÚpiceMěstské muzeum a galerie Julie W. MezerovéOdkaz ZDEÚpiceTrutnov

SOUTĚŽ pro hlasující: Každý hlasující, který pošle hlas ve všech 8 soutěžních kategoriích, se zařadí do soutěže o 4denní pobyt ve srubu. Vaši čtenáři tak mohou nejen rozhodnout o vítězi a podpořit lokální stavbu, ale také si zasoutěžit.

Až do 13. března můžete hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2019 a vyhrát pobyt ve srubu. Projekt, kterému udělila záštitu čtyři ministerstva, podporuje využívání dřeva jako naší významné obnovitelné suroviny.

Pro 109 soutěžních staveb hlasujte na www.drevenastavbaroku.cz/hlasovani. Vybírat můžete z osmi soutěžních kategorií: malá a velká dřevěná hřiště, návrhy a realizace dřevěných konstrukcí, moderních dřevostaveb a realizace roubenek, srubů a dřevěných interiérů. V každé kategorii můžete poslat až 3 hlasy. Když budete hlasovat ve všech 8 kategoriích, zařadíte se do soutěže o 4denní pobyt ve srubu HONKA v Jizerských horách. „Šanci na výhru si významně zvýšíte, pokud odešlete všech 24 hlasů, které máte po registraci vaší e-mailové adresy k dispozici,“ doporučuje ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák.

V anketě ukazujeme, že dřevěné stavby jsou nejen krásné, ale prospívají také našemu zdraví a chrání nás a teplo našeho domova,” vysvětlil Polák. Dřevo z českých lesů je navíc obnovitelnou surovinou, jehož využíváním šetříme neobnovitelné zdroje, a tím chráníme životní prostředí. „Přínosy dřevěných staveb pro společnost i přírodu jsou proto jednoznačné,“ doplnil Polák s tím, že věří, že zájem o tyto stavby i nadále poroste.
Dřevěné stavby lákají každoročně pozornost tisíců hlasujících, kteří jim v minulém ročníku odeslali přes 60 tisíc hlasů. I letos budou mít hlasující z čeho vybírat. Soutěžní anketa, kterou Nadace dřevo pro život vyhlašuje už po deváté, letos představí 109 soutěžních děl, což je druhý nejvyšší počet v její historii. Nejvíce soutěžících se tentokrát přihlásilo do kategorie Moderní dřevostavby – návrhy a Dřevěné interiéry – realizace. Vítězové ankety budou oznámeni 10. dubna na zámku ve Křtinách u Brna na slavnostním vyhlášení vítězů pod záštitou prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph.D., rektorky Mendelovy univerzity v Brně.