Sdílet

Vedení vítězného uskupení z nedávných komunálních voleb –  Hořických patriotů dohodlo na vytvoření společné koalice s představiteli Šance pro rozvoj.
Pro období let 2022-2026 bude vedení města Hořice vést koalice, která bude disponovat v 21 členném zastupitelstvu nadpoloviční většinou 13 hlasů.

Na funkci starosty byl navržen Ing. arch. Martin Pour (Hořičtí patrioti), na post první místostarostky je navržena Bc. Jana Bouzková (Šance pro rozvoj) a na pozici druhého místostarosty Pavel Bičiště, DiS. (Hořičtí patrioti). Zástupci obou koaličních stran se dohodli také na personálním složení Rady města Hořice a na znění koaliční smlouvy. Ta obsahuje společné body jejich volebních programů. Zároveň se obě strany zavázaly ke spolupráci s ostatními politickými subjekty v zastupitelstvu města Hořice.

Koaličního partnera jsme si vybrali po důkladné diskusi a na základě dosavadní úspěšné spolupráce na programových prioritách obou uskupení. Zohlednili jsme rovněž vzájemné zkušenosti i jednoznačný výsledek voleb,“ odůvodnil vznik koalice nastávající starosta Hořic Martin Pour.

Ustavující jednání zastupitelstva města je plánováno na středu 19. 10. 2022. Toto datum je důležité je především proto, aby nové vedení města mohlo ihned pracovat na finální verzi rozpočtu pro rok 2023. Ustavující schůze se uskuteční v sále radnice od 17 hodin.

Zdroj: horice.org