Sdílet

K velmi vážné dopravní nehodě, při které zasahovaly všechny složky IZS, došlo v pondělí 10. srpna kolem sedmé hodiny ranní na silnici II. třídy v obci Tetín.

Čtyřiadvacetiletá řidička osobního motorového vozidla Škoda Octavia v uvedenou dobu přijížděla po vedlejší silnici ve směru od Vřesníku ke křižovatce s hlavní silnicí vedoucí od Miletína na Lázně Bělohrad. Dle prvotních informací neměla dát přednost v jízdě pravděpodobně rychle jedoucímu šestatřicetiletému řidiči osobního motorového vozidla Škoda Superb. Ten jel po hlavní silnici ve směru na Lázně Bělohrad. V důsledku toho došlo ke střetu obou vozidel. Dvě lehce a dvě těžce zraněné osoby si následně do péče převzali zdravotní záchranáři. Na místě musel zasahovat i vrtulník letecké záchranné služby. Dechové zkoušky u obou účastníků nehody dopadly s negativním výsledkem. Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na částku 475 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a jednotlivé míry zavinění jsou tak předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

zdroj: pcr

1 komentář

  1. […] Na silnici č. 284 došlo v ranních hodinách k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanic Hořce a Jičín. Při události byli zraněni čtyři lidé, všichni byli při příjezdu jednotek mimo havarovaná vozidla, převzala si je ZZS. Jednotky zajistily místo události, přistál zde také vrtulník LZS, který transportoval jednoho pacienta do zdravotnického zařízení. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Hasiči dále likvidovali uniklé provozní kapaliny, u jednoho z vozidel došlo k odtržení motoru. Po došetření události ze strany policistů se jednotky postaraly o úklid znečištěné komunikace (psali jsme v tomto článku). […]

Comments are closed.