Sdílet

O tom, jak skutečně nebezpečný je neodstraněný led případně sníh na jedoucích vozidlech, se v tomto případě mohl v pondělí 4. února 2019 osobně přesvědčit třiačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Volvo.

Ten měl jet kolem půl osmé ráno na silnici I. třídy číslo 35 v katastru obce Třebnouševes ve směru od Hradce Králové na Hořice. Ve stejnou dobu ho měl v protisměru míjet doposud neznámý řidič s nezjištěnou nákladní soupravou, na které se nacházel led. Ten se měl v uvedeném úseku silnice před odbočkou na obec Vinice uvolnit a dopadnout přímo na čelní sklo nákladního automobilu. Nezjištěný řidič poté pokračoval dále ve směru své jízdy na Hradec Králové. Při dopravní nehodě naštěstí ke zranění nedošlo. Případný vliv alkoholu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou pouze u řidiče poškozeného nákladního vozu. Celková škoda je tentokrát předběžně vyčíslena na částku 90 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.