Sdílet
Další zvrat případu s Nečesaným. Půjde pošesté k soudu. Vrchní soud zrušil osvobozující rozsudek v kauze údajného pokusu o vraždu kadeřnice. FOTO: ČTK

Ve středu 27. března 2019 vrchní soud v Praze pravomocně očistil Lukáše Nečesaného, který strávil několik posledních let v soudních síních kvůli údajnému pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích.

K pokusu mělo dojít před šesti lety, krajský soud v Hradci Králové postupně vynesl pět rozsudků. Nečesaný nejprve dvakrát skončil ve vězení, kde si odpykal celkem dva roky, a na svobodu se pokaždé dostal díky zásahu Nejvyššího soudu. Nový senát krajského soudu pak Nečesaného dvakrát osvobodil, s čímž vrchní soud původně nesouhlasil.

Předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička uvedl, že aktuální rozhodnutí je špatné, ale že vzhledem k procesní situaci neměl lepší možnost. Řekl, že odvolání státní zástupkyně proti zprošťujícímu verdiktu zamítl, přestože její odvolací námitky byly oprávněné.

Za současné procesní situace nelze vinu prokázat. Nemůžeme nutit soud prvního stupně k tomu, jakým způsobem má hodnotit důkazy. Navíc už jsme to jednou udělali a nalézací soud na naše výtky v podstatě nereagoval,” podotkl soudce.

Obžaloba tvrdila, že tehdy dvacetiletý student gymnázia v Hořicích – Lukáš Nečesaný udeřil kadeřnici několikrát do hlavy polenem a sebral jí přes 10 tisíc korun. Žena nejprve Nečesaného jako agresora nepoznala, později jej však označila za útočníka.

Více také na:
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/lukas-necesany-vrchni-soud-jednani-hradec-kralove-ustavni.A190327_063432_hradec-zpravy_chtl

https://www.novinky.cz/krimi/500899-necesany-je-volny-po-sesti-letech-a-ctrnacti-rozhodnutich.html