Sdílet

Dopravní nehody z pondělí 10. srpna 2020. Řidiči i v tomto parném počasí „zaměstnávají“ složky IZS. Jezděte opatrně a nepřeceňujte svoje síly.

Tetín – dopravní nehoda – 07:07

Na silnici č. 284 došlo v ranních hodinách k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanic Hořce a Jičín. Při události byli zraněni čtyři lidé, všichni byli při příjezdu jednotek mimo havarovaná vozidla, převzala si je ZZS. Jednotky zajistily místo události, přistál zde také vrtulník LZS, který transportoval jednoho pacienta do zdravotnického zařízení. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Hasiči dále likvidovali uniklé provozní kapaliny, u jednoho z vozidel došlo k odtržení motoru. Po došetření události ze strany policistů se jednotky postaraly o úklid znečištěné komunikace (psali jsme v tomto článku).
Chomutice – dopravní nehoda – 16:16

V katastru části Obora zasahovala profesionální hořická jednotka u dopravní nehody osobního automobilu, který se při nehodě převrátil na střechu. Jedna osoba skončila v péči ZZS. Jednotka zabezpečila místo události, převrátila havarovaný automobil zpět na kola a provedla na něm opatření proti vzniku požáru.

Na pondělí 10. srpna jistě nebude v dobrém vzpomínat jednadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla Kia CEED, který ve čtyři hodiny odpoledne jel po silnici III. třídy ve směru od Chomutic na Ostroměř.

Při průjezdu levotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil na mokré silnici rychlost své jízdy a pravým kolem vjel na pravou krajnici. Ta ho vynesla do protisměru, kde dostal smyk. Ten se mu již nepodařilo zvládnout a s autem skončil v levém silničním příkopu, kde se přetočil na střechu. Mladík utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému vyšetření. Požití alkoholu u něho policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 50 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.
 

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 17:15

K dopravní nehodě osobního automobilu, který havaroval na silnici č. 284 v katastru části Horní Nová Ves, vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky. Auto skončilo mimo komunikaci v příkopu, mělo se převrátit přes střechu. Ve voze cestovaly dvě osoby, obě skončily v péči zdravotníků. Jeden ze zraněných byl naložen do vrtulníku LZS a transportován do nemocnice, druhý pacient byl převezen sanitním vozem. Jednotka zajišťovala místo události, zabezpečila vozidlo a usměrňovala dopravu v místě nehody.

Dvaapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Fabia v tu dobu jel společně s patnáctiletým spolujezdcem ve směru jízdy od obce Bělá u Pecky na Lázně Bělohrad. V blízkosti obce Uhlíře zřejmě na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost své jízdy a s autem dostal přetáčivý smyk. Následně přejel do protisměru, kde zadní část auta sjela do levého příkopu. Přitom došlo ke střetu levé zadní části vozidla s betonovým mostkem a kovovým zábradlím. Vozidlo se přetočilo a nepřipoutaný řidič vypadl z auta na silnici. S blíže nespecifikovaným zraněním ho letecká záchranná služba transportovala do nemocnice. Spolujezdec utrpěl rovněž zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice. Na místě se nepodařilo vyloučit ani prokázat případné požití alkoholu. Na tuto otázku odpoví až laboratorní rozbor zajištěného krevního vzorku řidiče. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 60 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.
Hořice – dopravní nehoda – 17:29

Na silnici č. 35 odstranila profesionální hořická jednotka následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka zajistila auta proti vzniku požáru a zabezpečila místo nehody do jejich odtahu.

zdroj: PČR a HZSKHK