Sdílet

Jičínští dopravní policisté v současné době stále šetříokolnosti dopravní nehody, ke které došlo ve středu 28. srpna letošního roku krátce po jedenácté hodině dopolední v Hořicích.

Nezletilá dívka se v uvedenou dobu rozhodla, že přeběhne na druhou stranu ulice Husova. Přitom však nevyužila blízkého přechodu pro chodce anavíc se zřejmě dostatečně nepřesvědčila o tom, zda může silnici bezpečně přejít. Ve stejném okamžiku ve směru od ulice Klicperova do centra města řídila sedmačtyřicetiletá žena osobní motorové vozidlo Citroen C3. Bezprostředně před její auto měla z pravé strany vběhnout zmiňovaná nezletilá dívka. I přesto, že řidička měla intenzivně brzdit a strhnout řízení vlevo, samotnému střetu již nedokázala zabránit. Sražená dívka utrpěla zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. K dalšímu zranění osob nedošlo. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 30 tisíc korun.

V souvislosti se stále probíhajícím šetřením a na základě dosavadních výsledků se policisté obrací na další případné svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž místa nehody. Svým svědectvím můžete významnou měrou přispět k řádnému objasnění celé události.

Jakékoliv případné informace prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo jičínským dopravním policistům na telefonní číslo 974 533 250.

Děkujeme.
zdroj: PČR