Sdílet

Hořičtí profesionální hasiči mířili ve středz 27. března 2019 do katastru Ostroměře, kde došlo na silnici I/35 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedno narazilo mimo komunikaci přední částí do stromu a částečně zasahovalo do vozovky. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Nehodu bohužel nepřežil pes, který ve voze cestoval. Po dobu vyšetřování události řídili hasiči dopravu a následně pomohli s naložením na odtah. Na závěr se jednotka postarala o odstranění všech následků nehody.


Ve středu 27. března kolem sedmnácté hodiny došlo na silnici I. třídy číslo 35 v katastru obce Ostroměř k vážné dopravní nehodě.

Devětačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Peugeot 307 v tu dobu jel ve směru jízdy od Ostroměře na Úlibice. Na přímém úseku začal předjíždět ve stejném směru jedoucí nákladní automobil VW Transporter, který řídila sedmatřicetiletá žena. Při předjíždění se řidič zřejmě plně nevěnoval řízení, kdy měl ohrozit předjížděné nákladní vozidlo. Současně při předjížděcím manévru z prozatím nezjištěných příčin plynule vyjel vlevo mimo silnici do silničního příkopu. Zde levou přední částí vozu narazil do vzrostlého stromu. V důsledku nárazu se trosky z automobilu rozptýlily v okolí, přičemž poškodily předjížděné nákladní vozidlo. K samotnému střetu obou vozidel nedošlo. Při dopravní nehodě utrpěl řidič blíže nespecifikované těžké zranění, které si vyžádalo neprodlený transport do nemocnice. Vliv alkoholu u řidiče se na místě události nepodařilo vyloučit ani prokázat, a to z důvodu jeho vážného zdravotního stavu. To prokáže až laboratorní rozbor zajištěného vzorku krve. K dalšímu zranění osob nedošlo. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.


zdroj: HZS KHK, PČR