Sdílet

Ve čtvrtek 9. května 2019 krátce po deváté hodině ranní došlo na silnici II. třídy v katastru obce Lázně Bělohrad k dopravní nehodě.
Pětatřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Fabia v tu dobu jel ve směru jízdy od Lukavce u Hořic na Lázně Bělohrad. V pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy mokrému povrchu vozovky a následně měl přejet do protisměru. Zde se střetl levou přední částí svého automobilu s levou přední částí protijedoucího vozidla Alfa Romeo Mito, které řídila pětatřicetiletá žena.Spolu s ní ve vozidle cestovali dvě děti mladší patnácti let. Posádka vozu Alfa Romeo utrpěla zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 100 tisíc korun.
Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

zdroj: PČR – nprap. Aleš Brendl