Sdílet

Zveme Vás na malířskou performance s audiovizuální projekcí s nasvícením Masarykovy věže samostatnosti u příležitosti slavnostního zakončení sezóny na věži.

Akce proběhne ve večerních hodinách 28. 9. 2021, na svátek Svatého Václava, patrona naší země. Věž samostatnosti bude světelně transformována v pomyslný maják svobody, který svým paprskem spojí významná místa spjatá se životem sv. Václava a Hořicemi.

Věž samostatnosti byla postavená ve stejné době, ve které Josef Suk (autor orchestrální Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“) a Jaroslav Malina (hořický rodák, který dal Karlu Gottovi první angažmá ve svém swingovém orchestru) napsali skladby, které zaznějí za doprovodu živé malby a projekce.

Věž bude postupně barevně nasvícena (iluminována) a pokryta projekcí živé hudebně-malířské performance.

Akce je odrazem spolupráce malíře Vladimíra Kiseljova a režiséra Ondřeje Martince. Vladimír během performance vytvoří unikátní malbu, která bude společně s fotografiemi a videem z akce vystavena v multimediálním sále Městského muzea a galerie v Hořicích.

V muzeu bude následně probíhat výstava maleb s názvem BARVY SVOBODY.

Vladimír Kiseljov je tvorbou především malíř a performer, který absolvoval Kunstuniversität Graz, SŠUŘ Brno a JAMU Brno. Zrealizoval po světě již přes 100 samostatných výstav maleb – také na International Biennale of Modern Art ve Florencii, Prague Quadriennale 2015, v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Mnichově, Linzi aj.

Ondřej Martinec je audiovizuální tvůrce, který se svou rodinou našel před dvěma lety domov v Hořicích. Žije v rodném domě skladatele Jaroslava Maliny, jehož hravé a veselé melodie si oblíbil a rád s nimi pracuje ve své tvorbě.

Na akci vás spolu s autory srdečně zve Městské muzeum a galerie v Hořicích.