Sdílet
ilustrační foto
ilustrační foto

Policisté v současné době intenzívně pracují na objasnění případu vloupání do zaparkovaného automobilu v Hořicích.
K události mělo dojít v přesně nezjištěné době z pátku na sobotu 15. prosince, kdy si provinilec měl vyhlédnout na Palackého náměstí v Hořicích zaparkované vozidlo Škoda Octavia. Prozatím nezjištěným způsobem měl vniknout dovnitř vozu a odtud odcizit palubní kameru spolu s peněženkou, která obsahovala mimo jiné osobní doklady a platební kartu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku přesahující dva tisíce korun.
Pachatel se tak svým jednáním měl dopustit přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta.

Policisté v souvislosti s výše uvedeným případem opětovně preventivně radí:

• Nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení či drahá hračka může zloděje zlákat.
• Nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu. Jejich ponechání ve voze vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který chtěl původně “pouze” odcizit autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout odcizit celé vozidlo. Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozidla.
• Přemýšlejte o tom, kde své vozidlo parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro “práci”.
• Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého automobilu, zvažte i “nadstandardní” zabezpečení. Jedná se o různá dodatečně montovaná elektronická či mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy.
• Pokud už ve vozidle zabezpečovací zařízení máte, používejte jej.
• Nenechávejte své vozidlo bez dozoru odemčené.
• Nikomu nesvěřujte klíče od automobilu.