Sdílet

Maturitní ples nebo zahradní slavnost?
Pro pořádek se musíme vrátit o několik měsíců zpět. Do hluboké zimy, kdy školní rok byl sotva v půlce a maturanti se pilně učili ve svém posledním ročníku na zdejším Gymnáziu. Dnes už víme, že pro všechny to byl opravdu rok poslední, protože všichni žáci úspěšně složili svoji zkoušku z dospělosti a příští rok budou již na jiné škole. V té době to ještě ale netušili, ač tomu jistě všichni věřili.

Součástí každého maturitního ročníku je i maturitní ples, jediný takový v jejich životě. Ale omezení, která nás provází již dva roky, veškeré plány hodila do koše. Studentky zamáčkly slzu, když jim odplouval jejich obraz v krásných šatech se šerpou na krku a studenti smutnili pro svůj největší maturitní mejdan v životě.

Dlouhých osm let studia je však nenaučilo jen slepě mentorovat, ale i kreativně přemýšlet. Bylo potřeba zvolit jiný termín, blíže k létu. A jediný termín, který nezasahoval do probíhajících maturit byl 3.6.2022. Pak přišel další kreativní nápad:“Když už je to v létě, proč neudělat ples formou zahradní slavnosti?“ V tu chvíli už letošní neopakovatelný Zahradní ples začal získávat svoji reálnou podobu.
Pro tento nápad se studenti nadchli a s nadšením ho i realizovali. Nebudeme malovat narůžovo, že vše bylo bez pochybností některých zúčastněných, hlavně ohledně počasí, ale nakonec krásné šaty nezůstaly viset na ramínku a obleky mohly udělat z čerstvě dospělých chlapců mladé gentlemany.

Počasí bylo pro jistotu objednáno včas u matky přírody – slunečno, 30°C.
Jelikož vše probíhalo až po ukončení ročníku, spojil se maturitní zahradní ples i s předáváním konečného vysvědčení. Ke slavnostnímu předávání vysvědčení byl povolán pan starosta Aleš Svoboda, spolu se zástupcem školy Vladimírem Šormou a třídním učitelem Jiřím Holubičkou. Zároveň si vyslechli studenti své pochvaly za práci pro školu i pro svoji třídu. A všichni. Zřejmě kvalitní ročník, nikdo bez pochvaly nezůstal.

Od šesti začal oficiální program přístupný i veřejnosti.
Předtančení zajistili tanečnice ze ZUŠ Melodie. Krásné – moc děkujeme!
Celým odpolednem a večerem provázel již zkušený moderátor p. Lukaštík, díky kterému jsme se i dozvěděli nějaké drby o šerpovaných studentech. Zajímavé – moc děkujeme!
Proslov za učitele zajistil pan Jiří Holubička a za žáky Barbora Špinková. Vtipné a dojemné – moc děkujeme!
Matka příroda slunce opravdu dodala, takže celá akce měla horký letní styl. Tekl pot i slzy. Počasí na jedničku – moc děkujeme!
Kapela White fruit honey předvedla svoji lehce rockovou tvorbu. Originální – moc děkujeme!
Tombola byla velmi bohatá, včetně soch, společenských večeří, našel se i mobilní telefon. Jídla bylo dostatek a pití teklo proudem. Hořický pivovar Jungberg, Restaurace Koruna, Café point, Občerstvení u Lumíra. Krásně jste se o nás starali – moc děkujeme!
Bez dobrovolníků při organizaci by to nešlo. Velmi obětavé – moc děkujeme!
A v neposlední řadě děkujeme moc za poskytnutí krásného Areálu Zahrada a velkou pomoc s organizací a přípravou prostoru panu majiteli Zdeňku Lhotovi. Bez Vás by to nešlo zrealizovat!
Poslední poděkování ale patří všem zúčastněným, díky všem byla na akci skvělá atmosféra, vše proběhlo bez problémů a na vysoké úrovni.

Monika Šanderová, předsedkyně Spolku přátel Gymnázia Hořice