Kultura

Již tuto sobotu 21. 10. rozezní velký sál hořické Koruny pořádná porce rockových decibelů. Od osmé večerní zde vystoupí dvě kapely spjaté s Hořicemi. Půjde o vzpomínkový koncert skupin Symphony a Metro, které ukončily svou hudební dráhu již před mnoha lety a pro tuto příležitost se daly exkluzivně zase dohromady. Pořadatelem akce není DK Koruna, akce je soukromá. Všichni jste zvaní! Příspěvek u vstupu 100,- Kč, bohatě zásobený bar samozřejmostí. Tombola… nebude.

Číst dál...


Zveme Vás na koncert české folkové legendy - Františka Nedvěda, v rámci turné k jeho 70. narozeninám. Oznamujeme všem příznivcům Františka Nedvěda, že z důvodu nemoci je koncert 5.10.2017 přeložen na náhradní termín úterý 28.11.2017 v 19.30 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti. František Nedvěd pozdravuje všechny své posluchače a děkuje za pochopení.
 
Zdroj: Tibor Gál, ředitel DK Koruna

Číst dál...


Přijďte ochutnat Hořické trubičky na další ročník Slavností Hořických trubičky v sobotu 9. září 2017. V tento den náměstí ožije dnes již tradiční akcí, na které se dozvíte vše o tajemství jejich výroby. Chybět nebudou trubičkové a dětské soutěže i řemeslné stánky nejen certifikovaných produktů z celé republiky. Akce probíhá ZDARMA po celý den na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích.

Číst dál...

Tradiční letní kino, které je umístěno v lokalitě jednoho z bývalých lomů na Boháňce, kde jako připomínka dřívější těžařské minulosti leží monumentální pískovcový blok 20x10x7m.
V prostorech tohoto kina byla natáčena část filmu režiséra Otakara Schmidta "Eliška má ráda divočinu" s Bolkem Polívkou v hlavní roli.

Číst dál...