Kultura

Přijďte ochutnat Hořické trubičky na další ročník Slavností Hořických trubičky v sobotu 9. září 2017. V tento den náměstí ožije dnes již tradiční akcí, na které se dozvíte vše o tajemství jejich výroby. Chybět nebudou trubičkové a dětské soutěže i řemeslné stánky nejen certifikovaných produktů z celé republiky. Akce probíhá ZDARMA po celý den na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích.

Číst dál...

Tradiční letní kino, které je umístěno v lokalitě jednoho z bývalých lomů na Boháňce, kde jako připomínka dřívější těžařské minulosti leží monumentální pískovcový blok 20x10x7m.
V prostorech tohoto kina byla natáčena část filmu režiséra Otakara Schmidta "Eliška má ráda divočinu" s Bolkem Polívkou v hlavní roli.

Číst dál...


Jičínský festival Propadák dává palec dolů již potřetí. Nabídne rockery Death Alley z Amsterdamu nebo dechovku. A opět zdarma. Ten se zaměřuje na různorodé hudební žánry, ale i na jiné formy nezávislého umění. Tradičně poskytuje prostor pro výtvarná díla, přednášky, poezii nebo divadlo. A ani v letošním roce se tvůrci nebojí kontroverzí. Na svém facebooku si neberou servítky a dělají si legraci z vystupujících kapel i z fanoušků. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude rocková formace z Nizozemska Death Alley, u které si přijdou na své zejména fanoušci stoner-rocku a úplně prapůvodní podoby heavy-metalu.

Číst dál...