Muzeum

Město Hořice se účastnilo vypsané výzvy evropských dotací, s projektem „Cesta kamene“ a se svoji žádostí uspělo. Velkým úspěchem je fakt, že projekt "Cesta kamene" získal nejvíce bodů a byl ohodnocen jako nejkvalitnější v dané výzvě.

Projekt „Cesta kamene“ je investiční a propagační projekt, který vytváří unikátní síť turistických tras, která povede mezi městy Hořice na české a Strzegom na polské straně. Město Hořice je vedoucím partnerem projektu, město Strzegom pak hlavním partnerem na polské straně. Projektu se dále jako partneři účastní sdružení Podzvičinsko a polská města Świdnica a Dobromierz. Turistické trasy povedou po stávajících komunikacích a budou proznačeny informačními tabulemi s QR kódy. Propojí významné kulturní a přírodní památky spojené s tématikou kamene v regionu Podkrkonoší a Dolní Slezsko. Cílem je propagace a lepší zpřístupnění těchto míst s cílem zvýšení turistického ruchu v uvedených regionech.

Číst dál...

Narodil jsem se v Hořicích 15.6.1989. Střední školu jsem absolvoval v České Třebové, obor zabezpečovací a informační technika. Bydlel jsem na internátu, kde jsem potkal spoustu nových kamarádů, kteří byli rovněž zapálení do železnice. Po maturitě jsem pracoval v Hradci Králové a nyní již téměř pátým rokem pracuji v Praze v oboru IT. V současnosti bydlím v Hořicích a do Prahy dojíždím několikrát týdně.

Číst dál...