Oko Hořic

horice-oko-obcanaVšimli jste si v Hořicích něčeho, co se Vám nelíbí? Na co chcete upozornit vedení města Hořice? Něčeho, co je podle Vás hříchem, který by se měl hlásit? Našli jste někde černou skládku, špatně uklizený chodník....? Posílejte nám svoje fotky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s příslušeným komentářem, nebo jej pošlete prostřednictvím facebooku facebook.com/horicak.cz rádi jej na webu uveřejníme, a společnou prací zlepšíme naše město Hořice! Postupně také doplňujeme články o fotografie aktuálního stavu, po určité době! Sledujte:-) Články v rubrice nevyjadřují stanovisko redakce.

Jak zklidnit a zároveň oživit Husovu uliciHusova třída mezi poliklinikou a náměstím je rušnou dopravní a obchodní tepnou Hořic. Úvaze, jak z části ulice odstranit těžkou nákladní dopravu a zemědělskou techniku s cílem ji zklidnit, jsem se věnoval ve článku v říjnových Hořických novinách. Zde je návrh dalšího stupně modernizace tohoto významného veřejného prostoru našeho města. Nečleněná vozovka s pěkným jednolitým asfaltovým povrchem, místy širokým téměř jedenáct metrů a relativně úzký chodník, přirozeně svádí k rychlé jízdě snad všechny motoristy. To je však na úkor bezpečnosti a komfortu (hluk, prach) ostatních, co tudy prochází, jedou na kole, bydlí nebo pracují.

Číst dál...

Projížděl jsem v podvečerních hodinách ulicí Karla Kofránka, kde se nachází pískovcové patníky, které mají pravděpodobně sloužit k případnému zpomalení rychle jedoucích aut. Je to dobrá věc, nicméně si myslím, že patníky můžou být snadno přehlédnuty, proto navrhuji, aby patníky, nebo obrubníky byly označeny odrazkami nebo jinými reflexními prvky. Přikládám foto, dá se jich sice všimnout, ale při větší tmě už by mohl být problém.    

Číst dál...

Už více než stovku lidí dokázal získat pro registr dárců kostní dřeně Jan Kučera z Miletína. Dalších minimálně 300 lidí se do registru zapíše v dubnu na speciální akci, kterou Kučera uspořádá spolu s pražským IKEMem. Je tak jedním z největších soukromých náborářů možných dárců kostní dřeně. To vše dělá pro svého jedenáctiletého syna Matěje, kterému předloni diagnostikovali chronickou leukémii.

Číst dál...


Když se objevil billboard s přáním Krásných Vánoc od města Hořice v prosinci 2017, přišlo mi to originální. Ale pokud tam "straší" ještě v únoru, není to již spíše trapné? A jak to, že zde je vlastně billboard umístěn a nebyl odstraněn? Možná to špatně chápu, ale od silnic I. třídy (což ta okolo Hořic tuším je) měli zmizet?

Číst dál...

Ahoj vám všem!
Ač nejsu z Hořic, našel jsem si tento web a rozhodl vám taky přispět trošku do mlýna. Nedávno jsem dostal službu, při které jsem jel autobusem přes Hořice, jako řidič linkového autobusu. A zarazilo mne, že informační tabule (která ukazuje odjezdy autobusů), má čas řízen asi hodinkama od číňana. Protože jde o 3 minuty pozdě. Chápu, pro ty co dobíhaj asi super, ale řidiči jezdí podle času na palubáku a pak to vypadá, že cestujícím ujíždíme. Co třebas na ten čas mrknout a seřídit ho? Co jsem se ptal kolegů co k vám jezdej pravidelně, je toto již delší dobu.

Číst dál...

Dobrý den,

myslím, že by město mělo začít něco dělat s bídnou zdravotní situací v Hořicích a přilehlém okolí.

Jsou zde dvě dětské lékařky, které mají pacientů až nad hlavu. Třetí lékař odešel do Lázní Bělohradu a v Hořicích bude k zastižení jednou za tři týdny v pátek odpoledne, takže rodiče bez auta budou muset své nemocné děti tahat autobusem někam do Lázní Bělohradu, nebo koukat na kyselý obličej MUDr. Obršálové, která dá najevo, že nejsem její pacient a podle toho vypadá i to ošetření. MUDr. Ježková je ochotná, ale i ona toho má nad hlavu. Co pro své občany hodlá dělat město? 

Číst dál...


Nejnovější zprávy

Zprávy policie, hasiči