Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

V průběhu měsíce května 2017, spustilo Městské muzem a Galerie Plastik Hořice inovovaný web (muzeum.horice.org). Co na něj říkáte? A jak jste spokojení s množstvím a aktuálností informací, které jsou na webu uvedeny?

Vzhled nového webu viz. muzeum.horice.org

novy-web-muzeum-galerie-horice.jpg

Sochařský park

Jedna z věcí, kterou se město Hořice odlišuje od stovky měst v ČR, je Sochařský park. Jediné z míst, kam se můžete vyrazit 365 dní v roce podívat se na sochy, a místo, které turisté navštěvují. Každé město má svým turistům co nabídnout... Hořice se odlišují právě touto jedinečnou nabídkou přírodní galerie pod širým nebem - kamenosochařským parkem. Stačí ale k prezentaci jedna jediná věta, že info naleznete na webu www.symposiumhorice.cz, který jednak není města Hořice a hlavně jeho aktuálnost, je tragická?

muzeum-socharsky-park.jpg

Věž samostatnosti

V poslední době hodně probírané téma v Hořicích - dostavět, nebo raději ne? Tak prozatím by určitě stačilo minimálně opravit nezobrazující se fotky, adresu, kde se budova nachází, pokud je na místě, které má ulici i s názvem a dokonce a číslo popisné, tak by to snad neměl být problém. Vhodné by bylo také doplnění informací o nově instalované expozici (ano jsou zde foto, ale co třeba krátký popisek)? Opravit nefungující odkazy, které v článku jsou... A co třeba pár nočních fotek? Když už tuto perlu Hořic máme tak nádherně nasvětlenou?

muzeum-vez.jpg

chybejici-obrazky.jpg

Že by se muzeum nastěhovalo zpět a vítalo svoje návštěvníky? Podle webu to tak vypadá...

Jak se říká, to nejlepší na konec, spustit do světa web, který navozuje iluze o tom, že muzeum v Hořicích je vlastně stále v provozu, tedy alespoň podle otevírací doby, a že poslední výstava tam proběhla v roce 2014? Tak asi to nikomu moc nevadí, ale nám to přijde minimálně divné.

Cesta kamene tedy je či není?

V muzeu se začalo s rekonstrukcí, na které město Hořice sehnalo nemalé peníze z EU,... ale na webu se o tom nedozvíte. Vyhledávání webu mlčí na klíčová slova jako Cesta kamene, nebo ani pod rekonstrukcí se o tomto projektu, který by měl být podle všeho super, nedozvíte nic. Není to tak trochu škoda? 

 

muzeum-oteviraci-doba.jpg

Co závěrem?

Myšlenka byla asi dobrá, ale provedení více, než jen kulhá... ano, web je také o designu, ale tento by měl být snad také především o informacích, které tady evidentně chybí, nebo jsou nedostatečné, případně neaktuální. A je to škoda, Hořice jsou místem, kam by se dalo nalákat spousta turistů, ale tímto je spíše odradíme a z jejich návštěvy rozladíme :-(

Ono není ani příliš šťastné, že na webu nikde nenajdete odkaz například na infocentrum města Hořice, kde pracovníci sedí 7 dní v týdnu a poskytují turistům full servis (v neděli mají zavřeno v infocentrech i větší města jak Hořice!

Jazykové mutace snad necháme bez komentáře. Pokud se zde pořádá již 4 ročník mezinárodního festivalu krásných umění a na webu jsou jen informace v češtině, stejně jako Cesta kamene je Česko-Polským projektem,...

(JaM - horicak.cz)

A co říkáte Vy?