Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Nejen s obdobím letních prázdnin, ale hlavně s příchodem teplých večerů, se začal projevovat opět jeden z častých nešvarů místní mládeže. Ta toho v létě nemá moc na práci a kde se scházet, než třeba v okolí Obelisku na Gothardě? Prostor velkoryse osvětlený, hezký výhled, lavičky z pískovce vyhřáté od sluníčka,... prostě ideální místo na nějakou takovou pařbičku s pár kamarády že? Tušíte, kde je však problém při takovémto jednání?

Nejen místní omladina ale často ani neví a netuší, že pití alkoholu je již od roku 2009, je na mnoha veřejných místech po Hořicích Z A K Á Z A N É. Mezi takováto místa patří například Smetanovy sady, Obelisk, prostranství před kinem, náměstí Jiřího z Poděbrad,... Přehled míst, kde je požívání alkoholu zakázané naleznete v tomto dokumentu.

Problém je v tom, že například Gothard svou polohou roznáší poměrně velice dobře hluk do okolí. Takže obyvatelé ulic Riegrova, Erbenova, Haklova, K Obelisku.... nemohou zrovna hovořit o nočním klidu (tedy od 22 do 6 hodiny), ten zde totiž většinou není a o klidném spánku při otevřeném okně si mohou nechat zdát. A pokud při odchodu podnapilce nenapadne nic jiného, než mimo vyřvávání do klidné noci vzít lahve, které mají u sebe rozbít, tak střepy jsou poté po celém Obelisku, což není dobré ani pro pořádání svatebních obřadů, ani pro návštěvníky a turisty města Hořice.

Víte o existenci vyhlášky? A napadají Vás další místa, kde se vyhláška rozhodně nedodržuje?

oko-horic-obelisk-8.jpgoko-horic-obelisk-7.jpgoko-horic-obelisk-6.jpgoko-horic-obelisk-5.jpgoko-horic-obelisk-4.jpgoko-horic-obelisk-3.jpgoko-horic-obelisk-2.jpgoko-horic-obelisk-1.jpgoko-horic-obelisk.jpg