Rozhovory

Tradiční čínská medicína mně samotné pomohla v životě několikrát. Bohužel jsem ji vyhledala vždy až ve chvíli, kdy si ta západní se mnou nevěděla rady. Bolesti hlavy, opakované angíny, problémy po očkování. Vždy se roztočil kolotoč různých lékařů, specialistů, vyšetření a léků. Příčina se nenašla a vlastně ani příliš nehledala. Jak říká jedno čínské přísloví: "Kdo je dlouho nemocen, sám se stane lékařem." A tak jsem se dostala k čínské medicíně“, říká Klára Carbová z ordinace Medichina ve Velichovkách.

Číst dál...

Venda ​Šmatolán po roční pauze, která byla zaviněna těžkým úrazem a devíti operacích v Pardubické nemocnici, dětské chirurgii, opět v sedle a úspěšně. Jak se bude jeho úspěšně nastartovaná kariéra dále vyvíjet? Zeptali jsme se Vendy v našem tradičním nedělním rozhovoru.

Číst dál...

SebeRevolta Hořice o sobě dala vědět v letošním roce, kdy tento projekt vznikl a představil se Hořičákům v podobě několika projektů, jako Run of Clean Hořice, drakiáda... zeptali jsme se tedy zakladatele Petra Gotvalda, co vlastně ona SebeRevolta je, jaké má další plány, a jak se mohou přidat i ostatní.

Číst dál...


Noclehárna ve Dvoře Králové opět na zimu zahajuje provoz. Od 1. listopadu zde bezdomovci najdou zázemí na noc. Pro člověka bez domova není nic důležitějšího než jeho vlastní svoboda. Mnohdy proto, že nic jiného již nemá. Lucie Chaloupková je vedoucí celoročně provozovaného Azylového domu a zároveň Noclehárny, která se bude opět po půl roce 1. listopadu otvírat na zimu pro klienty bez přístřeší. Je to jedna ze sociálních pracovnic, která má přehled o aktuálním stavu bezdomovectví v našem regionu. Pokud si myslíte, že bezdomovectví se vás netýká, začtěte se, prosím, do našeho rozhovoru.

Číst dál...

Včera jsme Vás informovali, že v Hořicích dochází k něčemu dosud nevídanému. Realitou se stává fungující počítačový simulátor / hra našeho slavného hořického okruhu 300 zatáček Gustava Havla, který se parta místních nadšených kluků rozhodla přenést do on-line světa. Jak je toto jejich nadšení časově náročné, z kolika bodů se na mapě se třeba trať skládá a jak celý simulátor s názvem RACING 300 vlastně vzniká. Dozvíte se na dalších řádcích.

Číst dál...


Zažil skvělé závody, odvedl výbornou práci, ba ještě něco navíc. Východočeský jezdec Marek Červený ukázal na „domácí" trati v Hořicích při pětadvacátém ročníku České Tourist Trophy skvostnou formu.

Vedoucí muž seriálu IRRC ve třídě Supersport na legendárním přírodním okruhu startoval celkem do čtyř závodů, z nichž vytěžil tři vítězství a jedno druhé místo. Ve své královské třídě Supersport potvrdil roli favorita a před svým nejbližším konkurentem v boji o evropský titul, Joyem den Bestenem z Nizozemska, má v tuto chvíli náskok dvaceti bodů.

Číst dál...