Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Kontakt na Psí útulek Chlum (Hořice):

  • Jan Musil
  • Holovousy 12, 508 01 Hořice
  • IČ: 74820389
  • tel. 777 895 626,
  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • kde nás najdete: přímý odkaz na www.mapy.cz
  • Facebook: https://www.facebook.com/pages/Psí-útulek-Chlum-u-Hořic

Otevírací doba:

  • pondělí až pátek od 14:00 do 16:00 hod.
  • v sobotu od 10:00 do 14:00 hod.
  • v neděli je zavřeno

Venčící jsou dny úterý, čtvrtek a sobota. V případě první návštěvy je nutno zavolat pana Musila na telefonní číslo 777 895 626. Před Vaší první návštěvou prosím kontaktujte útulek na uvedeném telefonu, s sebou Vám stačí nějaký ten pamlsek nebo psí piškot, vodítka jsou k dispozici. Pamlsky můžete zakoupit například v nových chovatelských potřebách LENNY PET v Komenského ulici

Chcete si pořídit pejska z útulku?

Představíme Vám pejsky vhodné k adopci, na které se k nám můžete přijít podívat.
Prvním psem je velký mazel Marley.

marley-psi-utulek-horice-13-6-2015-1.jpg

marley-psi-utulek-horice-13-6-2015-2.jpgmarley-psi-utulek-horice-13-6-2015-3.jpg
    Marley je menší kříženec Parson Russel Teriéra. Věk odhadujeme na 2 - 3 roky. Ovládá základní povely. Nalezen byl čistý a dobře živený Městskou policií v Hořicích. Bohužel se k němu nikdo nehlásil, ale Marleymu rodina moc chybí. miluje děti, se kterými dokáže proběhat celé odpoledne, ale je i trpělivý přítel. Přítel, který počká pod stolem v kavárně nebo ve stínu kočárku. Miluje výlety a procházky, rád cestuje autem. V krvi mu koluje kousek teriéra, který se projevuje jeho velkým srdcem a vztahem k pohybu. S jeho věkem jde ruku v ruce i snaha o dominaci vůči ostatním psům. Nerozumí si hned s každým psem, ale po chvilce se rád spřátelí. Doufáme, že se Vám Marley zalíbí a přijdete se na něho nejen podívat, ale třeba i zjistit, že by to byl ideální pejsek právě pro Vás.


asta-horicky-utulek-3.jpgasta-horicky-utulek-2.jpgasta-horicky-utulek-1.jpg


   Další obyvatelkou chlumského útulku je 3-letá fena Asta. Fenka byla nalezena postřelená do zadních nohou a bohužel jí chybí část ocasu. Elán a chuť do života jí to však rozhodně nevzalo, chová se téměř jako zdravý pes. Jediné omezení se projevuje při chůzi, kdy většinu času skáče snožmo. Asta se občas leká prudkých pohybů a hlasitých zvuků. Je však velice přátelská, mazlivá a hravá. Snese se s každým psem. K jejímu handicapu není nutné brát větší ohledy, užije si procházku ale i odpoledne lenošením na zahradě


tonny-horicky-utulek-1.jpgtonny-horicky-utulek.jpg

    Osobnost Tonny, Tonda. Tento Americký pitbulteriér se narodil 13. 6. 2011. Tonny je velký nešťastník. Do útulku ho dala majitelka, kterou brzy omrzel. Žil v bytě a jeho každodenní procházka byla do hospody. Tonny má rád lidi, nesnese se však s jinými psy ani fenami. Není tedy vhodný do bytu s dalšími zvířaty. Avšak jako jedináček bude nejlepším přítelem svého páníčka. V útulku často překvapí svojí bezmeznou láskou k člověku a dětem. Ideální pán je člověk, který bude mít chuť s Tonnym pracovat a má zkušenosti se psy. Tonny umí základní povely a rozhodně mu nechybí chuť učit se. Tak proč se s ním nepustit do psího sportu?


sedrik-horicky-utulek-1.jpgsedrik-horicky-utulek.jpg

    Téměř čistokrevný Irský setr Sedrik. Sedrika k nám dal jeho majitel. Důvodem byla jeho neutuchající energie a můžeme potvrdit, že energie má skutečně na rozdávaní. Je to mladý nevycválanec, který potřebuje pevnou ruku. Páníček mu musí ukázat správnou psí etiketu. Proto bychom Sedrika rádi dali do mladé sportovní rodiny. Ideálním psem je pro běžce, cyklisty nebo jako účastník psích sportů. V květnu Sedrik reprezentoval útulek Chlum na dogtrekkingu, kde uběhl 42 km s převýšením 2100 metrů za 7 hodin 24 minut. Ve své kategorii byl nerychlejším psem. Sedrik není konfliktní. Je to obrovský mazel a dobrák. Ze základních povelů umí sedni, dej pac a aportovat bude do vyčerpání. Tak sportovci kdo se půjde proběhnout? 


zlatak-horicky-utulek-1.jpgzlatak-horicky-utulek.jpg

   Nejdéle žijícím psem v chlumském útulku je 4-letý Zlaťák. Kříženec labradora je osobnost útulku.

Zlaťák je velice vynalézavý a chytrý pejsek, který se v útulku brzy naučil přelézat ploty a utíkat. Proto by byl vhodný spíše do bytu. Nemá rád kolektiv neznámých lidí. Osamělému člověku se stane ale ideálním parťákem. Zlaťák je vhodný spíše pro starší lidi. Pro svého pána bude nedocenitelným přítelem. Miluje dlouhé a klidné vycházky. Je to poslušný pes, který umí základní povely. Zlaťák si svého pána už opravdu moc zaslouží. Kdykoli se s Vámi rád projde do nedalekého lesa a přesvědčí Vás o své úžasné povaze. Ve venčící dny se na Vás těší Zlaťák.


jimmy-horicky-utulek-2.jpgjimmy-horicky-utulek-1.jpgjimmy-horicky-utulek.jpg

   Tajtrlík Jimmy je 5-ti letý kříženec King-Charles španěla. Jimmyho odložila jeho rodina do útulku, protože se doma choval nevhodně. Raději bychom ho svěřili lidem se zahradou. Je vhodný ke starším lidem i mladé rodině. Lidem, kteří se mu budou moci věnovat a dají mu domov. Jimmy nepotřebuje mnoho, občasné procházky a pomazlení ho udělají šťastným. Je to úžasný voříšek, který pro piškot udělá i ty největší psí kusy. Bezkonfliktní pes, který je v útulku zvyklý na smečku a není agresivní vůči jiným zvířatům, ale rád si zjedná svůj pořádek. Přijďte se seznámit, a pomazlit se s nejjemnějším kožíškem z útulku.


amy-horicky-utulek.jpg

   Kříženka pitbulteriéra Amy je sedmiletá zasloužilá matka. O jejím dosavadním životě nelze mluvit bez emocí a nikoho, kdo miluje zvířata, nenechá její příběh chladným. Fenka byla zabavena pro týrání. Žila ve smečce psů, která se o sebe díky nezájmu majitele musela postarat sama. Přestože si prošla trýzněním, miluje lidi a dokonce se snese i s jinými psy. Doporučujeme ji však do domácnosti, kde není jiné domácí zvíře. V útulku se jeví jako velice snaživá a učenlivá. Je velice chytrá a záhy pochopí, že je dobré poslouchat. Je to starší dáma a umí být i tvrdohlavá, když se jí ale podíváte do očí, hned jí všechno odpustíte. Miluje vycházky a mazlení. Občas se ještě leká prudkých pohybů. Můžeme jí to mít za zlé? Věříme, že se najde někdo, kdo jí dopřeje důstojné stáří.