Kandrdas

Tři roky v v našem městě působilo studentské divadlo Kandrdas. Na sklonku toho letošního ukončilo svou činnost.

„Tak jako v každém vztahu, tak se i v tom našem vyskytly neshody. Bohužel ve dvanácti členech se dosahuje kompromisů jen velmi těžko. A protože jsme usoudili, že udržet Kandrdas na úkor našeho přátelství by bylo hloupé, dohodli jsme se raději na jeho rozpuštění. Zkrátka jsme usoudili, že všechno jednou končí, a pro nás ten čas nadešel," napsali v tiskové zprávě.

Spolek založili studenti gymnázia z několika ročníků. Kandrdas se představil jako převážně komediální sdružení. Prvním nacvičeným kusem byl Moliérův Lakomec, následovala veselohra Jak je důležité míti Filipa od Oscara Wildea a jejich labutí písní byla satira na evropskou byrokracii Ať žije Bouchon!
Stihli také připravit dva ročníky festivalu Studentský DiF, kdy do Hořic zavítali mladí herci z celé republiky. Natočili rovněž dva humorné klipy, v nichž role hrají Hořice a trubička.

Je Vám ukončení Kandrdasu líto? Bude Vám v Hořicích chybět? Diskutujte pod článkem.

Kandrdas je občanské sdružení usilující o rozkvět kulturního života ve městě Hořice a jeho okolí. V září 2011 ho založilo dvanáct studentů, kteří chtěli dokázat, že i mladí lidé zvládnou vytvořit něco smysluplného a umělecky hodnotného. Prvotním projektem, na kterém jsme společně pracovali, byla inscenace Moliérovy komedie Lakomec. Hra měla premiéru v hořické Koruně v březnu 2012, kde bylo naše několikaměsíční úsilí odměněno ovacemi ve stoje. Mimo Hořic jsme s Lakomcem navštívili Jičín, Novou Paku, Ostroměř a také Hradec Králové. V devíti představeních nás vidělo přes 1500 diváků. Během divadelních prázdnin jsme se zúčastnili soutěže o nejlepší reklamu na hořickou trubičku. V soutěži jsme uspěli a kostýmy, které jsme pro reklamu vytvořili, se staly maskoty oslav šestsetpadesátiletého výročí Hořic městem. Po roce působení, jako neformální soubor, jsme se v říjnu 2012 rozhodli vytvořit z Kandrdasu občanské sdružení. V minulé sezóně jsme pro naše diváky připravili komedii Oscara Wilda „Jak je důležité míti Filipa“. Hra měla premiéru 30. ledna 2013 a na šesti představeních ji vidělo téměř 1300 diváků. A to není vše, co se na Vás letos chystá. Jsme sice malá skupina, ale s velkými plány. Děkujeme za vaši neutuchající přízeň.

Více na www.kandrdas.cz

Kandrdas, o.s.

Nejnovější zprávy

Zprávy policie, hasiči