Hořické Aktuality

Kvůli silnému větru se hasiči prakticky celý víkend nezastavili. Jen za sobotu a neděli evidují na 285 zásahů. V 85 % případů se jednalo o technickou pomoc při likvidaci spadlých stromů nebo zabezpečování uvolněných střech. Ke zranění osob pádem stromu nebo uvolněné střechy naštěstí nedošlo. Situace se uklidnila až v neděli ve večerních hodinách. Během noci z neděle na pondělí už hasiči nezasahovali.

Číst dál...

Kvůli vyvráceným stromům, které se po zimních vichřicích nyní těží a odvážejí, a jejichž kořenový systém se samovolně vrací po odříznutí kmene do půdy,  je do konce dubna zakázáno vstupovat do lesních porostů mimo cesty v deseti katastrálních územích na Hořicku v Královéhradeckém kraji. Hrozí tam vážné nebezpečí úrazu. Proto vydal 12. března Městský úřad Hořice veřejnou vyhlášku.

Číst dál...


Český svaz chovatelů Hořice pořádá již 23. Ples hořických chovatelů, který proběhne v sobotu 10. března 2018 v sále DK Koruna od 20 hodin. K tanci i poslechu hraje skupina Servis - Vokap Miroslava Vobořila.

Předprodej vstupenek ve vinotéce ANNA - Levitův dům . Kromě tradiční a vyhlášené zábavy se můžete opět těšit na bohatou chovatelskou tombolu.

Číst dál...

Pět lip Gottwaldových a jiné příběhy. •Příbšh Smiřických užž zítra v zámku. Jaro užž za tři týdny. Máme vládu v demisi.• Ledecká má medaile. Tomíčkovi mají ŠŠtefana. Mráz přichází z Ruska.• Velikonoce budou za měsíc. Dálnice ještě později. Jak to bylo u Koruny. • Jak to tu vedeme. A další.... K dostání od dnešního odpoledne na obvyklých místech za obvyklých šest korun.

Číst dál...


Oddíl TJ JISKRA BASKETBALL si vás dovoluje pozvat na tradiční zábavný večer ŠIBŘINKY a odpolední karneval ve staré sokolovně. Karneval od 14:00, pro dospělé od 20:00.

Akce se koná ve staré sokolovně, která má svou kouzelnou atmosféru. O muziku se postará osvědčený DJ KAMIL, kterého již všichni dobře známe. Masky vítány!

Číst dál...

Další články...