Hořické Aktuality

Muzeum Czech Road Racing, které vzniká v prostorách hořického zámku, začne svouji výstavní činnost více než stylově. A to výstavou s názvem Pocta hořickým závodům a lidem kolem nich. Slavnostní otevření výstavy proběhne v pátek 18. května od 15 hodin. Výstavu bude možné navštívit také v době konání závodů 300 Zatáček Gustava Havla, tedy po celý víkend 19. a 20. května - vice zde

Číst dál...


Tak jako v minulých letech si můžete dnes, ve středu 16. května 2018 v hořické knihovně koupit za minimální částku 20,- Kč kvítek měsíčku lékařského a podpořit tak Český den proti rakovině. Můžete potkat dobrovolníky s kytičkami také v ulicích města Hořice, protože se do akce zapojí stejně jako v loňském roce studenti Hořického gymnázia. Hlavní téma letošní sbírky jsou nádory tlustého střeva.

Knihovna bude mimořádně otevřena od 8 do 16 hodin.

Číst dál...

A je to tady! Ve spolupráci s městem Hořice, kluci z týmu Racing 300 pustí do světa první ostrou verzi svoji hry závodního motocyklového okruhu Racing 300 - 300 zatáček Gustava Havla. Budou si ji moci zahrát všichni, zdarma a legálně. Hru můžete stáhnout a poté na svém počítači či notebooku v klidu zahrát!

Číst dál...

Základní umělecké školy v Hořicích, Vás srdečně zve na ZUŠ OPEN ve čtvrtek 24. května, který proběhne na prostranství před kostelem Narození Panny Marie v Hořicích a v Husově ulici v prostorách ZUŠ Hořice - Celostátní happening základních uměleckých škol (ZUŠ) ve veřejném prostoru. PROGRAM V ČLÁNKU

Číst dál...


Je to k nevíře, ale je to tak. Letos je tomu již 20 let, co je florbal součástí hořické sportovní scény. Nejprve na přelomu tisíciletí jen jako malý sportovní oddíl TJ Jiskra Hořice. Tehdy byl florbal v České republice ještě mladým sportem. Jeho počátky v Hořicích jsou neodmyslitelně spojeny se jménem Jung. Milan Jung starší a mladší se stali na dlouhá léta jedinými trenéry, vedoucími oddílu a funkcionáři. Zasloužili se o to, že se hořický oddíl probojoval od dětských přes mládežnické kategorie až na republikovou úroveň v kategorii juniorů. Florbal se stával stále populárnějším a zájem o něj rostl. Ne jinak tomu bylo i u nás. Postupně se začínaly formovat další hráčské kategorie, spousta florbalistů odrostla, přišla, odešla...

Číst dál...

Vedení města Hořice se dohodlo se společností KTV Galaxie, z.s., která pro ni bude vyrábět po zatím zkušební dobu 3 měsíců takzvané televizní týdeníky. Bude se jednat o čtyři zhruba pětiminutové týdeníky v každém měsíci. Občané se údajně nemusí obávat toho, že se v reportážích budou prezentovat místní politici. Prý tomu bude právě naopak. Reportáže mají být z oblasti kultury, sportu, škol a dalšíhch společenských aktivit. Je však celkem s podivem, že se občané nemají právo dozvědět, kolik tento tříměsíční test bude stát peněz. Podobnou službu si nedávno objednalo také město Jičín, a v článku tak můžete najít rozdíl v komunikaci pro občany.

Číst dál...

V nedělním druhém semifinále SuperStar, v rámci kterého se o postup do finále utká deset semifinalistek z Čech a Slovenska, vystoupí další velká star, která se proslavila díky této soutěži. Co je ale důležité pro hořičáky - budeme držet palce a hlasovat pro Zuzku Chalupovou!

Nyní se v rámci druhého semifinále SuperStar, která bude vysíláno opět naživo z krásného prostředí kostela v Litoměřicích, mohou diváci těšit nejenom na deset semifinalistek, ale i na hosta, který se SuperStar sám zúčastnil!

Číst dál...

Další články...