Hořické AktualityZastupitelstvo Královéhradeckého kraje podpořilo záměr na dostavbu věže samostatnosti, na jejíž základní kámen poklepal v roce 1926 prezident T. G. Masaryk. Po téměř sto letech by tak došlo k plné realizaci projektu významného architekta Františka Blažka. V průběhu tří let kraj poskytne na dostavbu šest milionů korun.

Číst dál...

Dům dětí a mládeže Hořice, pořádá v úterý 5.prosince 2017 od 16:00 – 18:00 hodin
Mikulášskou nadílku na hořickém náměstí Jiřího z Poděbrad.
Program bude pestrý, čeká Vás loutkové pohádkové divadlo, výtvarná dílna, nejedno taneční vystoupení, soutěže a OHNIVÁ SHOW!
Pokud budete chtít, doneste si balíček, který Mikuláš Vašim dětem nadělí…

Číst dál...


Dne 15. listopadu 2017 uspořádali žáci Gymnázia, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice – maturitního oboru obchodní akademie spolu s učitelkami odborných předmětů „Ekonomickou olympiádu“ pro 5 členná družstva žáků 8. a 9. tříd ZŠ. Na jednotlivá družstva čekalo 8 stanovišť, kde si zasoutěžili v ekonomických znalostech a dovednostech. Přihlásilo se 10 týmů, kromě žáků 8. a 9. tříd i žáci 1. ročníku oboru agropodnikání, kteří byli hodnoceni samostatně. Soutěž se skládala z vědomostního testu (znalosti ekonomických pojmů), křížovky, psaní deseti prsty, prezentace reklamy, návrhu plakátu, atd….. Pro všechny zúčastněné to byla určitě výborná zkušenost před volbou dalšího studia.

Číst dál...

Další články...