Hořické Aktuality

V úterý 13. 2. 2018 studenti a učitelé soukromého Hořického gymnázia uvítali na své škole izraelského experta na rozvoj talentů OPHERA BRAYERA. Tento byznys mentor, kouč a učitel, věnující se moderním formám vzdělávání 21. století a multitalentovému rozvoji dětí, představil na škole STAGES - svoji metodu rozvoje matematického myšlení a kreativity. Metoda je založena na pravidelných krátkých hrách, které jsou zařazeny do každodenní výuky. Základem je rozvoj přirozeného matematického myšlení a logického uvažování, jež na mnoha školách ustupují do pozadí biflováním dat bez porozumění kontextu.

Číst dál...

"Na Světový den vody otevírá již tradičně Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. své čistírny odpadních vod. Nabízí v nich exkurze pro školy, ale i den otevřených dveří pro veřejnost, kdy se zájemci mohou podívat, jak čištění vod probíhá. Letos veřejnost může nahlédnout do tří největších ČOV v Jičíně, Hořicích a ve Staré Pace, a to v pátek 24. března 2018 odpoledne."

Číst dál...


Kvůli silnému větru se hasiči prakticky celý víkend nezastavili. Jen za sobotu a neděli evidují na 285 zásahů. V 85 % případů se jednalo o technickou pomoc při likvidaci spadlých stromů nebo zabezpečování uvolněných střech. Ke zranění osob pádem stromu nebo uvolněné střechy naštěstí nedošlo. Situace se uklidnila až v neděli ve večerních hodinách. Během noci z neděle na pondělí už hasiči nezasahovali.

Číst dál...

Kvůli vyvráceným stromům, které se po zimních vichřicích nyní těží a odvážejí, a jejichž kořenový systém se samovolně vrací po odříznutí kmene do půdy,  je do konce dubna zakázáno vstupovat do lesních porostů mimo cesty v deseti katastrálních územích na Hořicku v Královéhradeckém kraji. Hrozí tam vážné nebezpečí úrazu. Proto vydal 12. března Městský úřad Hořice veřejnou vyhlášku.

Číst dál...


Český svaz chovatelů Hořice pořádá již 23. Ples hořických chovatelů, který proběhne v sobotu 10. března 2018 v sále DK Koruna od 20 hodin. K tanci i poslechu hraje skupina Servis - Vokap Miroslava Vobořila.

Předprodej vstupenek ve vinotéce ANNA - Levitův dům . Kromě tradiční a vyhlášené zábavy se můžete opět těšit na bohatou chovatelskou tombolu.

Číst dál...

Pět lip Gottwaldových a jiné příběhy. •Příbšh Smiřických užž zítra v zámku. Jaro užž za tři týdny. Máme vládu v demisi.• Ledecká má medaile. Tomíčkovi mají ŠŠtefana. Mráz přichází z Ruska.• Velikonoce budou za měsíc. Dálnice ještě později. Jak to bylo u Koruny. • Jak to tu vedeme. A další.... K dostání od dnešního odpoledne na obvyklých místech za obvyklých šest korun.

Číst dál...

Další články...