Hořické AktualityV rámci dobrovolnictví se žáci Gymnázia, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice - 1. S a 2. S maturitní obor: Sociální činnosti , zúčastnili akce - výtvarné odpoledne s klienty Domova bez bariér. Žáci si dopředu připravili potřebné pomůcky - vystříhali ovoce a ježečky, které pak spolu s klienty zpracovávali. Odpoledne proběhlo v úžasné atmosféře. Žákům a klientům se ani nechtělo akci ukončit. Doprovod učitelky paní Skořepová, paní Hypiusová a paní vychovatelka Dousková, která celou akci organizovala. Všichni se těšíme na další akci =)

Číst dál...

Se školní družinou se vypravili na návštěvu do nové hasičské zbrojnice žáci ZŠ na Daliborce. Při prohlídce si vyzkoušeli výzbroj a výstroj, zjistili jak funguje záchranný systém, zopakovali si zásady chování při mimořádných událostech, prohlídli si hasičská auta a získali informace o výkonu tohoto náročného povolání. Návštěva u hasičů byla poučná a zajímavá. Nelehké povolání, každodenní nasazení vlastního zdraví a života pro pomoc a záchranu druhých, to vzbuzuje opravdový respekt i obdiv. Žáci měli dojem, že i hasičům dělá radost, vidět takový zájem o jejich práci.

Číst dál...

Vychází říjnové vydání Hořických novin. Dočtete se například o tom, že sestry budou opět v akci -• Čápi odletěli -• ubylo much -• vššude rostou houby -• t龞 sviní je všude dost •- pivo se vaří v pivovaru -• do Londýna se létá z Pardubic •- proč se hořické pivo jmenuje JungBerg •- čím se polévají blbouni - jak budou v Holovousích oslavovat malináče

Číst dál...


V týdnu od 7. do 11. srpna 2017 budova Hořického gymnázia ožila a na chodbách byl opět slyšet dětský smích. Konal se tu první ročník příměstského vzdělávacího tábora s podtitulem „Cesta kolem světa“, jenž byl organizován Hořickým gymnáziem ve spolupráci s Love English za finančního příspěvku města Hořice. Učitelé gymnázia převlečení za piráty (Mgr. Blanka Dočekalová, Mgr. Magda Vaníčková, Mgr. Kristýna Šolcová a Mgr. Pavel Šťovíček) spolu s devíti námořníky z řad studentů (Anička, Zuzka, Eliška, Michal, Kačka, Káťa, Gabča, Lucka a Verča) přivítali padesát táborníků táborovou písničkou. Po motivační hře, při níž byli účastníci tábora rozděleni do skupin, započalo naše cestování. Každý cestovatel obdržel pas, do něhož po navštívení jednotlivých kontinentů a splnění daných úkolů dostal razítko. Každý den byl zasvěcen jinému kontinentu a cestovatelé prošli anglickým, sportovním a hudebně-pohybovým blokem. Anglické hry, písničky, výtvarné činnosti i pohybové hry byly motivovány příslušnými kontinenty.

Číst dál...

Další články...