Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

O pondělím požáru klimatizační jednotky, ke kterému došlo kvůli její závadě, jsme Vás informovali. Škoda byla odhadnuta na 50 000 Kč. Podle sdělení hasičů bylo velké štěstí, že se podařilo uhasit požár hned v zárodku, než se stačil rozšířit na střechu budovy radnice, zde by byla škoda daleko větší a způsobila městu Hořice nemalé problémy.

 

"Hlavní zásluhu na rychlém uhašení mají zaměstnanci městského úřadu, kterým vedení města velmi děkuje: Jiří Horák (informatik), Jana Šedová (pracovnice fin. odboru) a Pavel Mečíř (vedoucí hospodářského odboru). Jiří Horák vyběhl na střechu s hasícím přístrojem a plameny na klimatizačních jednotkách uhasil. Prvotní zásah zaměstnanců a hasičů uchránil budovu radnice od větších škod.

Poděkování patří i občanům Hořic, kteří volali starostovi nebo zaměstnancům úřadu, že stoupá dým ze střechy.

Velké poděkování patří profesionálním hasičům z Jičína, Hořic, dobrovolným hasičům z Miletína a Hořic i podnikovým hasičům ČEPRO a. s."

uvedlo na svém webu město Hořice. Je tedy dobře, že si všímáte, co se děje okolo Vás! Není to zbytečné a jak je vidět, může to často pomoci od katastrofálních následků!