Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Dne 9.7.2016 uspořádala komunita SebeRevolta Hořice sportovně prospěšnou akci s názvem Run of Clean Hořice. SebeRevolta se snaží inspirovat své okolí a hlavně mládež ke zdravějšímu životnímu stylu a pozvednutí vědomí v naší společnosti. Jak říká kapitán Hořické SebeRevolty Petr Gotvald, je čas na změnu, chceme aby naše mládež místo bezcílného povalování, kouření, pití alkoholu a užívání drog začala na sobě makat jak fyzicky tak i duševně. Převzali zodpovědnost za své životy, začali žít své sny a nacházeli štěstí v tom co dělají.


Jednou z možností jak inspirovat své okolí byl právě Run of Clean. Jednalo se o „běh“ dvojic ve sběru odpadků tam kde žijeme. Ale běh nebyl podmínkou, účastníci mohli běžet, jít s dětmi nebo si třeba půjčit pejska z útulku. A při tom se snažili posbírat co nejvíce nepořádku.
Chtěli jsme vytvořit něco, co lidi zaujme a zároveň jim pomůže začít vnímat dnešní společnost. Něco, co bude maximálně prospěšné a názorně jsme ukázali, že i bez nároku na zisk se dá vytvořit něco úžasného , pokud to lidé dělají srdcem. Ti co se RoC zúčastnili udělali ten důležitý krok k tomu, abychom společně byli příčinou změny v našem prostředí. Protože my chceme tvořit naše prostředí a ne, aby prostředí tvořilo nás.
Proč dvojice? Naší myšlenkou byla hlavně spolupráce. Naučit se spolupracovat, hledat mezi sebou to společné a ne to, co nás rozděluje. Začít reálně činit a ne jen čekat na někoho, kdo to za nás udělá. Jednoduše řečeno chceme přestat být efektem ve svých životech ale příčinou!!!
Prvního ročníku se zúčastnilo 20 týmů. Účastníci pojali sběr odpadků opravdu důkladně a výsledkem bylo obrovské množství nasbíraných odpadků a pneumatik ze všech koutů našeho města. Počasí nám přálo a díky skvělému zázemí fotbalového stadionu jsme si užili krásný den plný zábavy, sportu a dobré nálady.
Závodníci mohli změřit své síly na Run of Clean Chalenge v převalování pneumatik.. Děti si mohli vyzkoušet různé sportovní a zábavné disciplíny se kterými nám pomohli dobrovolní hasiči z Hořic. O doprovodný program se postaral klub Kyokushin Karate Dobrá Voda, Monika Jandová se cvičením BeAst Shapes , útulek na Chlumu a SebeRevolta Hořice. Hudební doprovod zajistil Dj Přemek Němec a dokumentaci úžasnými fotkami Michal Ludvík.
Téměř dvacet žen se následně zúčastnilo semináře Krav Maga Global o základech osobní sebeobrany na který měli vstup zdarma a stejně tak i na After party. Pro diplomy, medaile a dárkové tašky si závodníci museli vyšlápnout až na vrchol rozhledny, kde na ně čekal pohled na čistší Hořice.
Rád bych touto cestou poděkoval všem co se jakoukoli formou podíleli na RoC.
Kompletní informace naleznete na Facebooku Run of Clean Hořice.

run-of-clean-horice-2016-5.jpgrun-of-clean-horice-2016-4.jpgrun-of-clean-horice-2016-3.jpgrun-of-clean-horice-2016-2.jpgrun-of-clean-horice-2016-1.jpgrun-of-clean-horice-2016.jpg