Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Městská policie Kolín uspořádala v loňském roce sbírku plastových víček. Výtěžek byl určen tělesně postiženému Ondrovi Duškovi z Ostrova u Hořic v Podkrkonoší a přispěl tak k částečné úhradě rehabilitačního pobytu v lázních. Během krátké doby se podařilo, díky kolínským školám, školkám a firmám, nasbírat 1000 kg plastových uzávěrů.

Vzhledem k tomu, že zdravotní stav Ondry vyžaduje pokračování v léčebné rehabilitaci, která není hrazena pojišťovnou, rozhodla se Městská policie Kolín k uspořádání kola druhého. O pokračování sběru víček pro Ondru jsme, za pomocí regionálních médií, informovali také kolínské obyvatele a firmy a vyzvali je, zda nám se sběrem plastů pomohou.

 

Během sedmi měsíců se povedlo něco neuvěřitelného. Zapojily se opět kolínské školy a školky, kolínské firmy a organizace, MÚ Kolín a Městská knihovna Kolín (zde jsou zřízena sběrná místa). Na služebnu v Kutnohorské ulici nám přinášeli nasbírané plasty zdejší občané, telefonicky se dotazovali na sběr i lidé bydlící mimo město Kolín.

Přispěli např. obyvatelé Starého Kolína, poštou přišlo na adresu MP Kolín osm balíků víček ze Strašic (okres Rokycany – Plzeňský kraj). Nasbírali je žáci tamní ZŠ Karla Vokáče a pracovníci místní České pošty, kteří také zajistili odeslání zásilky zdarma.

V pátek proběhl ze sběrného místa na MP Kolín svoz nashromážděných plastových uzávěrů. Firma z Českého Těšína, která se zabývá recyklací plastů, svoz provedla zdarma, pytle byly zváženy, výsledek nás všechny obrovsky překvapil. Celkem bylo odvezeno 2209 kg plastů. Částka, která bude připsána na speciální účet, který je zřízený pro účely léčby Ondry, je neuvěřitelných 15 463 korun!
POKRAČUJEME

Toto bylo množství, které mohl řidič vozidla jednorázově pobrat. Vzhledem k tomu, že zde zbylo dalších asi 300 kilogramů víček, které se do prvního nákladu nevešly, bude proveden doplňující svoz v následujících dnech. Takže částka 15 463 korun není ještě konečná.

Ve sběru budeme pokračovat a budeme se snažit zpříjemnit život s postižením jednomu nemocnému klukovi.

Všem, kteří jste pomohli s organizací a sběrem, mnohokrát jménem Městské policie Kolín a rodiny Ondry Duška děkujeme.
za Městskou policii Kolín Helena Honkiszová

kolinsti-straznici-sbirali-vicka-pro-ondru-z-ostrova-u-horic.jpg

Ondráškovi se snažíme pomoc i v Hořicích. Stejným způsobem je organizován sběr v Infocentrum Hořice i školkách, Městský úřad také sbírá a sběrná místa jsem viděla i jinde po městě. Víčka se soustředí v infocentru, které je pravidelně odevzdává mamince. Sbírejte s námi.