Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Od dnešního dne, tedy o pátku 11. listopadu započala instalace vánoční výzdoby města Hořice, na náměstí Jiřího z Poděbrad. Město Hořice rovněž pokračuje v trendu z minulého roku. Nebude nakupovat novou, či nějak opravovat starou vánoční výzdobu, která byla již nefunkční, ale vánoční dekorace si pronajme. Díky tomu, budeme mít v letošním roce opět trochu jinou výzdobu, než která byla v loňském roce.


Pro rok 2016 se počítá s náklady za výzdobu maximálně několik desítek tisíc korun. Uvedl to starosta města Hořice Aleš Svoboda, pro Nové Noviny -
S dodavatelskou firmou, s níž jsme uzavřeli smlouvu na několik let dopředu, jsme domluveni, že si každý rok můžeme vybrat jiný typ světelných dekorací. Pro nás to má výhodu ekonomickou a současně vítáme i skutečnost, že výzdoba lidem nezevšední,” uvedl Aleš Svoboda.
Prestože v letošním roce smlouva na pronájem ozdob vyprší, město ji hodlá obnovit. „Máme negativní zkušenost z minulých let, kdy jsme si vánoční ozdobu nakupovali. Z velké části jsou už ale nefunkční a jejich obnova by stála zbytečné hodně peněz, i z tohoto důvodu nám nabídka pronájmu ozdob přišla výhodnější,” uvedl dále starosta. Podle dostupných informací se město rozhodlo dokoupit pouze denní výzdobu na vánoční strom, který se slavnostně rozsvítí v rámci Adventních trhů, v sobotu 26. listopadu v 17 hodin. Program a pozvánku naleznete v tomto článku.

vanocni-vyzdoba-horice-2016.jpginstalace-vanocni-vyzdoby-horice.jpg