Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Dnešní moderní doba, věk pokroku a techniky, nutí k tomu, abychom se zdokonalovali, zlepšovali a byli stále o krok napřed. Naše základní škola nezůstává pozadu a snaží se všemi dostupnými prostředky poskytovat svým žákům nejen kvalitní vzdělání, ale také možnosti rozvíjet se v oblasti styku se zahraničím. ​​​​​​​​

V letošním roce se opět uskutečnil zahraniční výměnný pobyt ČESKO - MAĎARSKO, který naše škola pravidelně pořádá. Spolupráce Hořic a městečka Kerepeše trvá již pátým rokem a díky vzájemné spokojenosti s projektem pokračujeme ve výměnách i nadále. Žáci z Hořic navštívili Maďarsko 1. 5. – 6. 5. 2017. Vybraní žáci z 6. - 8. ročníku byli vřele uvítáni a ubytováni v hostitelských rodinách. Program celého týdne se nesl ve znamení poznávání maďarských pamětihodností (Budapešť, Gödölö), zajímavých míst (pobřeží Balatonu, Hungaroring), ale také kultury a tradic, životního stylu, národní kuchyně a školství. Hlavním konverzačním jazykem byla angličtina, kterou studenti obou zemí velmi dobře vládnou. V České republice jsme pak uvítali maďarskou delegaci v týdnu od 5. 6. do 10. 6. 2017.

Společně jsme uspořádali poznávací výlety do Prahy, Kutné Hory a Mladé Boleslavi. Ke sportovnímu vyžití jsme využili kulturní a sportovní zařízení města Hořice (plavecký bazén a přilehlá sportoviště) a v neposlední řadě jsme poznávali krásy Hořic.​​​​Zájem o spolupráci se zahraničím se naší škole také podařilo uplatnit v POLSKU. Na základě projektu byla Evropskou unií schválena spolupráce Hořic s městem Strzegom, jejíž součástí je i spolupráce základních škol. Naplánováno je celkem šest setkání, která dávají možnost našim žákům seznámit se s polskou kulturou, tradicemi a pamětihodnostmi.

Tato spolupráce podporuje rozvoj komunikačních dovedností a také poznání sousedního státu. Dne 12. 5. 2017 jsme zahájili projekt u nás v Hořicích, kdy jsme přivítali 20 žáků spolu s pedagogickým doprovodem. Náplní dne bylo poznávání města Hořice – „Města kamenné krásy“. Navštívili jsme kostel Narození Panny Marie, budovu radnice, náměstí Jiřího z Poděbrad, vrch Gothard s pískovcovými sochami, Smetanovy sady a areál Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Zde byla pro účastníky projektu připravena prohlídka školy, výstava prací žáků a možnost nahlédnout do světa opracování pískovce. Poznávací program pak vyvážilo sportovní odpoledne. 2. setkání pak proběhlo 4. 6. 2017 na území Polska, kdy se naše výprava účastnila dětského festival ve Strzegomi.

Svým vystoupením (country tancem) jsme se stali součástí programu. Pro žáky byl dále připraven sportovní den. Další setkání plná neopakovatelných zážitků jsou plánována na podzim roku 2017. ​​​​​​​​​​​​​Naši žáci jsou pro nás prioritou. Denně se snažíme rozvíjet jejich potenciál všemi dostupnými prostředky. Poskytujeme jim možnosti, aby se účastnili nejrůznějších školních i mimoškolních akci, neboť získávat zkušenosti je to nejcennější, co jim můžeme předat. Co říci závěrem? Doufáme v přízeň hvězd, která nám umožní pořádat podobné akce a výměnné pobyty i v příštích letech. J

zs-komenskeho-navsteva.jpg