Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

"Dá se říci, že účast naší školy na republikovém klání mladých čalouníků je již pravidelná a nebyly to účasti jen do počtu. Za minulé tři roky máme na svém kontě jedno první, jedno druhé a jedno třetí  místo," uvedl ředitel Mgr. Bc. Jiří Kopecký

7. ročník Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v odborných dovednostech oboru vzdělání čalouník tradičně pořádala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy pod záštitou MŠMT ČR, Jihomoravského kraje a Cechu čalouníků a dekoratérů v prostorách Brněnského výstaviště.

Letošního ročníku se účastnilo 7 družstev z České a Slovenské republiky. Úkolem mladých čalouníků bylo zhotovení taburetu s klasickou pérovou vazbou dle zadané dokumentace. Soutěž začala v pátek 24. 11. 2017 testem odborných znalostí a dále pokračovala vlastním zhotovením taburetu v časovém limitu 8 hodin.

Tým hořické školy ve složení Josef Hampl a Barbora Studničková předvedl skvělý týmový výkon a odborná porota rozhodla o jeho vítězství a zisku titulu mistr České republiky. Gratulace a poděkování patří také učiteli odborného výcviku panu Jiřímu Voženílkovi, který družstva z Hořic dlouhodobě připravuje.

Za Střední školu řemesel a Základní školu Hořice
Mgr. Bc. Jiří Kopecký - ředitel

skola-remesel.jpg