Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Je to k nevíře, ale je to tak. Letos je tomu již 20 let, co je florbal součástí hořické sportovní scény. Nejprve na přelomu tisíciletí jen jako malý sportovní oddíl TJ Jiskra Hořice. Tehdy byl florbal v České republice ještě mladým sportem. Jeho počátky v Hořicích jsou neodmyslitelně spojeny se jménem Jung. Milan Jung starší a mladší se stali na dlouhá léta jedinými trenéry, vedoucími oddílu a funkcionáři. Zasloužili se o to, že se hořický oddíl probojoval od dětských přes mládežnické kategorie až na republikovou úroveň v kategorii juniorů. Florbal se stával stále populárnějším a zájem o něj rostl. Ne jinak tomu bylo i u nás. Postupně se začínaly formovat další hráčské kategorie, spousta florbalistů odrostla, přišla, odešla...

Mnoho jich ale zůstalo a postupně se začali zapojovat do činnosti oddílu, zejména na trenérských postech. V současné době je FBK Hořice samostatným klubem s organizační strukturou pokrývající téměř všechny dětské a mládežnické kategorie. Oblíbenost tohoto krásného sportu je stále větší a naše členská i trenérská základna se neustále rozšiřuje. Sice se ještě řadíme spíše mezi menší kluby, nicméně se 158 aktuálními členy rozhodně nejsme bezvýznamnou sportovní organizací. Cílem všech, kteří jsou do její činnosti zapojeni, je především to, aby mládež získala lásku k pohybu a poznala, co je fair play a dobrá parta. Chceme, aby si děti odnesly do života to, co všichni ti, kteří za dvě desetiletí hořickým florbalem prošli – spoustu pěkných vzpomínek a zážitků. 

Přijďte si s námi v sobotu 12. 5. 2018 připomenout od 10 do 14 hodin kulatiny hořického florbalu. Chceme Vám ukázat, že kromě dřiny tento skvělý sport přináší spoustu radosti a zábavy. Významné výročí oslavíme ve Sportovní hale Gymnázia (Šalounova ul.) sérií přátelských utkání všech současných dětských a mládežnických kategorií. Souběžně s kláními bude pro veřejnost venku na přilehlém sportovišti připraven od 10.00 do 14.00 doprovodný program. Všechny věkové kategorie budou mít možnost vyzkoušet si florbal a také změřit rychlost svojí střely. Připraveny budou i sportovní soutěže s odměnou, fyzičku si zájemci mohou prověřit na stanovišti Rebels a pro nejmenší bude k dispozici skákací hrad a řada dalších atrakcí. Samozřejmostí je možnost občerstvení a žízeň pomůže zahnat hořické pivo JungBerg.

Těšíme se na Vás a vaše Vaše děti jak v hale při fandění, tak venku při aktivním sportování.
FBK Hořice – přijďte s námi slavit!!!!

florbal-20-let-horice.jpg

20-let-florbalu.jpg


Nejnovější zprávy

Zprávy policie, hasiči