Doprava

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská, Hořic a dobrovolní hasiči z Hořic a podnikoví hasiči ČEPRO zasahovali v pondělí 3.7.2017 odpoledne (ohlášeno 14:34) u dopravní nehody dvou osobních vozidel a jednoho nákladního, která se stala v obci Dub. Komunikace byla v místě nehody zcela uzavřena. Čtyři osoby utrpěly zranění a byly transportovány do nemocnice. Po více než jedné hodině byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh. Došlo k menšímu úniku provozních kapalin, který hasiči zasypali sorbentem a uklidili. Krátce přes 17. h byly vozy naloženy na odtah.

Číst dál...

Od čtvrtka 2. března probíhá chvályhodná akcestrojní čištění komunikací! Dbejte tedy prosím dopravího značení a respektujte zákaz zastavení po dobu uvedenou na dopravním značení! Ulehčíte práci zaměstnanci Technických služeb Města Hořic. O seznam ulic jsme e-mailem žádali vedení T.S. Hořice, bohužel jsme jej neobdrželi, přestože jsme se telefonicky připomněli s prosbou o odpověď.

Číst dál...

V těchto dnes započala výstavba kanalizace v ulici Otakarova směrem od ulice Čsl. armády a části ulice Kollárova. Tato spodní část ulice Otakarova se tedy stala neprůjezdnou. Podle informací webu horice.org je v roce 2016 plánovaná výstavba kanalizace po ulici Štafovu. Další práce včetně plynovodu proběhnou v roce 2017. Stavba bude probíhat po cca 50m úsecích a bude se postupně posouvat. Přístup k nemovitostem bude zajištěn pomocí přechodových lávek a plechů. Parkování vozidel bude možné mimo pracovní prostor. Tímto jsou obyvatelé žádáni o trpělivost v průběhu výstavby. 

Číst dál...


Městská policie dnes neponechala nic náhodě a informovala řidiče, o změně v dopravě v ulicích Hálkova a Jablonského. Již od úterka je nově celá ulice Jablonského jednosměrná - průjezdná od ulice Č.S. Armády a ulice Hálkova, je průjezdná pouze ve směru od KD Koruna. Strážník Městské policie Hořice dnes od časného rána upozorňoval řidiče, kteří změnu zatím neregistrují a jezdí po paměti. Takže POZOR, již žádné vjíždění do Jablonského ulice od Palackého náměstí a otáčení na křižovatce s ulicí Hálkova! Apelujeme také na ty z Vás, kteří mají ve zvyku "chytře" projet ulicí Hálkova a od křižovatky s Jablonského hezky zacouvat k Haberské školce. Ten kousek se asi nechá zvládnout pěšky. Pokud je Vám líto kroků svých a Vašich dětí, tak nezbude nic jiného, než si projet ulici Jablonského celou. Jde o bezpečnost nejen Vás, ale hlavně Vašich dětí!

Číst dál...