Doprava

Od čtvrtka 2. března probíhá chvályhodná akcestrojní čištění komunikací! Dbejte tedy prosím dopravího značení a respektujte zákaz zastavení po dobu uvedenou na dopravním značení! Ulehčíte práci zaměstnanci Technických služeb Města Hořic. O seznam ulic jsme e-mailem žádali vedení T.S. Hořice, bohužel jsme jej neobdrželi, přestože jsme se telefonicky připomněli s prosbou o odpověď.

Číst dál...

V těchto dnes započala výstavba kanalizace v ulici Otakarova směrem od ulice Čsl. armády a části ulice Kollárova. Tato spodní část ulice Otakarova se tedy stala neprůjezdnou. Podle informací webu horice.org je v roce 2016 plánovaná výstavba kanalizace po ulici Štafovu. Další práce včetně plynovodu proběhnou v roce 2017. Stavba bude probíhat po cca 50m úsecích a bude se postupně posouvat. Přístup k nemovitostem bude zajištěn pomocí přechodových lávek a plechů. Parkování vozidel bude možné mimo pracovní prostor. Tímto jsou obyvatelé žádáni o trpělivost v průběhu výstavby. 

Číst dál...

Městská policie dnes neponechala nic náhodě a informovala řidiče, o změně v dopravě v ulicích Hálkova a Jablonského. Již od úterka je nově celá ulice Jablonského jednosměrná - průjezdná od ulice Č.S. Armády a ulice Hálkova, je průjezdná pouze ve směru od KD Koruna. Strážník Městské policie Hořice dnes od časného rána upozorňoval řidiče, kteří změnu zatím neregistrují a jezdí po paměti. Takže POZOR, již žádné vjíždění do Jablonského ulice od Palackého náměstí a otáčení na křižovatce s ulicí Hálkova! Apelujeme také na ty z Vás, kteří mají ve zvyku "chytře" projet ulicí Hálkova a od křižovatky s Jablonského hezky zacouvat k Haberské školce. Ten kousek se asi nechá zvládnout pěšky. Pokud je Vám líto kroků svých a Vašich dětí, tak nezbude nic jiného, než si projet ulici Jablonského celou. Jde o bezpečnost nejen Vás, ale hlavně Vašich dětí!

Číst dál...


Hálkova ulice patřila několik let mezi ty, kde byl často problém projet nebo parkovat, a to nejen při pořádání kulturních akcí. Dnes v úterý 1.12.2015 pracovníci Technických Služeb Hořice změnili dopravní značení v ulici Hálkova a částečně také v ulici Jablonského. Hlavním důvodem je zvýšení bezpečnosti v okolí ZŠ Na Habru. V dohledné době ještě dojde k výměně sloupků, na kterých je dopravní značení umístěno. Pokud tedy povezete svoje děti nyní do ZŠ Na Habru, jedinou možností je projet ulicí Sladkovského a poté okolo Koruny ulicí Hálkova.

Číst dál...