Policie

Varujeme občany, že Hořice a okolní obce jsou v těchto dnech opět terčem "šmejdů", kteří se snaží pod záminkou odpočtu elektroměru, jeho kontroly,... sepisují "nové a výhodné" smlouvy na odběr elektřiny,...Obcházejí byty a domy v Hořicích a okolních obcích. Pokud někoho takového potkáte, nebojte se volat Policii ČR na tel.: 158 nebo MP Hořice na tel.: 737 445 336.

Číst dál...


Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové, Jičína a Hořic byli v pátek 2.6.2017 ve 13:54 přivoláni do Libonic ke kamionu s poškozenou palivovou nádrží. Jednotky provizorně zastavily únik nafty. Zbývajících přibližně 150 litrů nafty přečerpaly. Již uniklou naftu zasypali hasiči sorbentem. Po odtažení kamionu hasiči místo douklidili. Po 17. h odjely jednotky zpět na stanice. Na místo se dostavila také Správa a údržba silnic   

Číst dál...

Na tísňovou linku byla ve středu 31.5.2017 v 16:16 ohlášena dopravní nehoda skútru a osobního vozidla, která se stala v ulici Husova v Hořicích. Na místo vyjela jednotka místních profesionálních hasičů. Ti zjistili, že motocyklistka pouze podklouzla a sama upadla. Auto pouze na místě nehody zastavilo. Zdravotnická záchranná služba ženu ošetřila. Dopravu řídila Policie ČR.

Číst dál...


Jak jsme Vás informovali již včera (čtěte zde) vandal barevným sprejem postříkal dva veřejné telefonní automaty přímo v centru Hořic. Řádění poté neunikla ani jedna z dopravních značek. Oznamovatelem tohoto přečinu byli strážníci Městské policie Hořice, kteří dohledali v Městském kamerovém systému čas a osobu pachatele, kterého identifikovali a důkazní materiály předali k dalšímu šetření právě Policii ČR.

Číst dál...

V úterý 23. května přijali policisté z Obvodního oddělení PČR Hořice oznámení o sprejerství, kdy neznámý pachatel v přesně nezjištěné době barevným sprejem postříkal dva veřejné telefonní automaty přímo v centru Hořic. Řádění vandala neunikla ani jedna z dopravních značek. Způsobená škoda bude předmětem dalšího šetření.

Číst dál...

Kamionu, se kterým vjel řidič v úterý 23. května částečně do příkopu, vyjeli ve 4:02 na pomoc profesionální hasiči z Hořic. Nehoda se obešla bez zranění osob. Z vozidla uniklo menší množství nafty. Hasiči kapalinu pomocí sorbentu zlikvidovali. Provoz byl v místě řízen kyvadlově. Po 7. h byla silnice zcela uzavřena a byly započaty vyprošťovací práce. Při nich došlo k úniku pohonných hmot, který hasiči taktéž zasypali sorbentem. Kolem 8. h byl kamion vyproštěn a komunikace byla zanedlouho poté zcela zprůjezdněna.

Číst dál...