PolicieProfesionální hasiči z Jičína, Hořic, Nové Paky a místní dobrovolní hasiči zasahovali po poledni (ohlášeno v pátek 11. srpna ve 12:30) u dopravní nehody, která se stala v ulici Lázeňská v Lázních Bělohrad. Řidič zde s osobním vozidlem narazil do stromu. Na místě byl lékař z lázní, který pomohl s ošetřením zraněných. Celkem tři zraněné osoby byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Číst dál...

Hořičtí profesionální a dobrovolní hasiči a místní dobrovolní hasiči byli ve středu 9.8.2017 v 17:18 přivoláni do Ostroměře k požáru balíkovací lisu. Požár se podařilo jednotkám ihned lokalizovat a během dalších dvaceti minut zcela uhasit. Škoda byla odhadnuta na 3,5 mil Kč. Uchráněn byl traktor v přibližné hodnotě 6 mil. Kč, a sláma za 50 tis. Kč.

Číst dál...

Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli v 10:00 přivoláni k dopravní nehodě nákladního automobilu a dodávky, která se stala v Sadové. Dvě osoby utrpěly zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou. Provoz byl řízen kyvadlově jedním jízdním pruhem. Hasiči odstranili vozidla mimo komunikaci a vozovku uklidili.

Číst dál...

V pátek 28. července 2017 došlo krátce po půl desáté dopoledne k loupežnému přepadení pobočky České pošty v obci Mlázovice. Maskovaný pachatel se zbraní v ruce vnikl mimo otevírací dobu do budovy pošty poté, co mu dveře otevřela sama pracovnice pošty v domnění, že se jedná o běžného místního zákazníka. Pod pohrůžkou násilí a se střelnou zbraní v ruce přinutil ženu si lehnout na zem, kde ji spoutal. Následně si od ní vynutil provozní klíče od budovy a trezoru. Za přepážkou poté prohledal prostory pošty a odcizil finanční hotovost v dosud přesně nezjištěné výši, ale v předpokládané hodnotě přesahující 140 tisíc korun. Policisté po pachateli intenzívně pátrají, a to už od pátečního dopoledne.

Číst dál...


Hořičtí profesionální hasiči zasahovali ve čtvrtek 27. července během dopoledne (ohlášeno 10:07) při dopravní nehodě u Bašnic. Řidička Škody Fabia vyjela mimo komunikaci a vozidlo se převrátilo na střechu. Jednotka provedla protipožární opatření. Ve voze cestovaly dvě osoby, které utrpěly pouze oděrky. Hasiči pomohli s naložením auta na odtah.

Číst dál...