Policie

Hořičtí profesionální hasiči zasahovali ve čtvrtek 24. května okolo 14 hodin u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Dvě zraněné osoby převezli záchranáři k dalšímu vyšetření. Hasiči provedli protipožární opatření na havarovaných vozidlech a odpojili akumulátory. Poté pomohli s naložením aut na odtahovou službu a komunikaci uklidili.

dopravni-nehoda-milovice-24-5-2018-1.jpgdopravni-nehoda-milovice-24-5-2018.jpg

Dopravu na hlavním silničním tahu I/35 komplikovala v pátek 18. května odpoledne nehoda dvou nákladních a tří osobních vozidel. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic. Jeden z nákladních automobilů skončil částečně mimo komunikaci a hasiči museli jednu osobu vyprostit, ovšem bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření. Po dobu zásahu a vyšetřování policií musela být silnice kompletně uzavřena. Provoz byl částečně obnoven asi po hodině. Hasiči zajistili úklid vozovky od střepů a úlomků.

Číst dál...


Jičínští dopravní policisté v současné době intenzivně šetří dopravní nehodu, ke které došlo ve středu 25. dubna v půl deváté ráno na silnici II. třídy číslo 501. Podle prvotního šetření měl čtyřiašedesátiletý řidič dodávky Peugeot Boxer jedoucí ve směru od Chotčezačít před levotočivou zatáčkou před obcí Lázně Bělohrad předjíždět souvislou kolonu vozidel. V ten okamžik mu měla v protisměru od Lázní Bělohrad vyjet dodávka s plachtou. Pětačtyřicetiletý řidič předjížděného nákladního automobilu Tatra se měl snažit zabránit čelnímu střetu oboudodávek apřejel na nezpevněnou krajnici. Ta se s ním následně utrhla a z příkrého svahu se Tatra převrátila přes střechu. Řidič utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ke zranění dalších osob nedošlo. Policisté provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 160 tisíc korun.

Číst dál...

Ve středu 2. května kolem půl páté odpoledne došlo v Hořicích na křižovatce ulic Máchova, Jablonského, Sladkovského a Palackého náměstí k dopravní nehodě. Devatenáctiletá řidička osobního motorového vozidla Škoda Fabia jela ve směru jízdy ulicí Jablonského k Palackému náměstí. Na křižovatce ulic se zřejmě nechovala dostatečně pozorně a měla vjet do křižovatky, aniž by respektovala přednost zprava. V té době jel po ulici Máchova jednatřicetiletý cyklista ve směru k Palackému náměstí.

Číst dál...

Královéhradečtí policisté se dne 18. dubna 2018 připojí k celorepublikové dopravně bezpečností akce s názvem „SPEED MARATHON 2018“. Do akce budou zapojeni dopravní policisté, kteří svoji pozornost zaměří zejména na dodržování rychlostních limitů řidičů motorových vozidel po celém území našeho kraje. Tato celodenní akce, která má preventivní charakter, se uskuteční nejen v České republice, ale i v rámci celé Evropy.

Číst dál...


U dopravní nehody v Havlíčkově ulici zasahovali v pátek 16. března před 14tou hodinou profesionální hasiči z Hořic. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči jí poskytli první předlékařskou pomoc. Na vozidle provedla jednotka protipožární opatření. Hasiči pomohli s naložením vozidla na odtahovou službu, druhé vozidlo odstranili mimo komunikaci.

Číst dál...

Ve středu 14. března kolem páté hodiny odpolední došlo na úseku silnice I/35 v katastru obce Bílsko u Hořic k dopravní nehodě. Jednašedesátiletý řidič motorového vozidla Kia Sorento jedoucí ve směru od Jičína na Hořice se v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení svého vozidla a přejel do protisměru. Zde se levou přední částí vozidla střetl s nákladním vozidlem Scania s návěsem, které v tu dobu řídil čtyřicetiletý muž.

Číst dál...