Policie

Ve čtvrtek 21. září zahájili jičínští kriminalisté trestní stíhání dvacetiletého muže za přečin krádeže, které se měl dopustit v dopoledních hodinách dne 19. dubna letošního roku v Hořicích, kdy vstoupil do dvou volně přístupných škol a z neuzamčených šatních skříněk postupně odcizil různé spotřební věci v celkové hodnotě přesahující částku 300 korun. Uvedeného jednání se měl dopustit i přesto, že byl za takový čin v roce 2016 pravomocně odsouzen Okresním soudem v Jičíně.

Číst dál...

Před třemi týdny, kdy bylo náhodným kolemjdoucím nalezeno v poli torzo těla ve značném stadiu rozkladu, stáli policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje a Jičínska před náročným úkolem. (psali jsme zde) Tým kriminalistů začal na tomto komplikovaném případu pracovat „od nuly“, přičemž pachatelé měli dvoutýdenní náskok a měli možnost likvidovat stopy své trestné činnosti. Za nelehkou a dvaadvacet dní trvající prací celého týmu stojí zajištění dostatečného množství důkazů sloužících k prokázání viny a objasnění takto závažného zločinu vraždy. 

Číst dál...

Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Hořic a Miletína zasahovali odpoledne (ohlášeno 15:23) při dopravní nehodě tří osobních automobilů, která se stala v Červené Třemešné. Dvě vozidla se čelně střetla a třetí vůz o ně zavadil. Komunikace byla uzavřena a doprava byla odkláněna na objízdnou trasu. Hasiči museli řidičku jednoho vozidla vyprostit. Poté, co byl zdravotní stav pacientky lékařem stabilizován, ji hasiči transportovali do vrtulníku letecké záchranné služby. Další zraněná osoba byla do nemocnice odvezena sanitou. Jednotky provedly na vozidlech protipožární opatření a odstavili je mimo vozovku. Po 17. h byl provoz na silnici obnoven. Hasiči poté pomohli s naložením vraků na odtah a douklidili komunikaci.

Číst dál...


Během nedělního odpoledne došlo v Milovicích na Jičínsku k tragické dopravní nehodě. Po čtvrté hodině se zde čelně střetly dva osobní automobily. Na místo byli přivoláni profesionální i dobrovolní hasiči ze stanice Hořice a dále jednotka podnikových hasičů Čepro, a.s. z Cerekvice nad Bystřicí. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že v každém vozidle cestovaly dvě osoby, vždy muž a žena. Automobil, který přijel ve směru od Hradce Králové, zůstal po nárazu mimo vozovku, obě osoby z něj samovolně vystoupili a utrpěli spíše lehčí zranění.

Číst dál...

Opatrnosti není nikdy dost! Kolem osmé hodiny ranní jel třiapadesátiletý cyklista na svém jízdním kole po silnici III. třídy ve směru od obce Doubrava na Hořice. Po projetí pravotočivé zatáčky v klesání zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a havaroval. V důsledku dopravní nehody utrpěl muž zranění, se kterým byl z místa převezen k ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ještě před tím však policisty provedená dechová zkouška vyloučila u muže požití alkoholu. Při nehodě vznikla předběžná škoda na jízdním kole ve výši 1 tisíc korun.

Číst dál...

Profesionální hasiči z Hořic byli v úterý 29. srpna 18:14 přivoláni k nehodě osobního vozidla do Červené Třemešné. Vůz skončil v příkopě mimo vozovku a hrozilo jeho převrácení. Jednotka zajistila vozidlo proti převrácení. Hasiči pomohli s naložením auta na odtah a uklidili vozovku. Ke zranění osob naštěstí  nedošlo.

Číst dál...

V sobotu 26. srpna před půlnocí došlo na silnici III. třídy ve směru od obce Sobčice k Podhornímu Újezdu k dopravní nehodě. Jednadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla VW Golf v daném úseku zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti na mokré silnici v dešti nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vlevo do silničního příkopu, kde se odrazil od stromu, přetočil auto na střechu a dopadl zpět na silnici. Ve vozidle spolu s řidičem cestoval v tu dobu dvaadvacetiletý spolujezdec.

Číst dál...