Policie

Dům nesloužil k bydlení, ale jako sklad materiálu a dílna. Nikdo nebyl při požáru zraněn. U požáru staršího rodinného domu zasahovaly dnes ráno v 6:10 v obci Doubravice čtyři jednotky požární ochrany. Při příjezdu hasičů na místo požáru hořela střecha staršího domu, který byl z části zděný a z části roubený.

Číst dál...

V pondělí 13. listopadu krátce po čtrnácté hodině došlo na úseku silnice I/35 v katastru obce Holovousy k dopravní nehodě. Osmašedesátiletý řidič motorového vozidla Lexus jedoucí ve směru od Holovous k silnici I/35 se na křižovatce v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení svého vozidla a při vjíždění na hlavní silnici zřejmě nedal přednost v jízdě po hlavní silnici přijíždějícímu vozidlu Renault Megane, které jelo ve směru od Podhorního Újezdu na Ostroměř. V důsledku toho došlo ke střetu, kdy Renault narazil přední částí do levé zadní části vozidla Lexus.

Číst dál...


Dnes zazněly u královéhradeckého krajského soudu závěrečné řeči v kauze Lukáše Nečesaného. Ten je obžalovaný z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Žalobkyně ke kauze uvedla, že Lukáš Nečesaný je jediným možným pachatelem. Navrhla mu 13 let vězení. Dosavadní postup v kauze označila za nestandardní. Předseda senátu Miroslav Mjartan hlavní líčení přerušil do 20. listopadu, kdy vynese rozsudek.

Číst dál...

Ke střetu kamionu a traktoru s vlekem vyjeli včera (31. 10.) před polednem profesionální hasiči ze stanice v Hořicích. Dopravní nehoda se stala na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Jičína u Ostroměře. Kamion zůstal po střetu mimo vozovku a traktor se převrátil na bok. Řidiče obou vozidel si do péče převzala Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Hasiči asistovali při transportu jednoho z nich do sanitky. Oba řidiči pak byli převezeni k ošetření do nemocnice.

Číst dál...

Profesionální hasiči z Hořic byli ve čtvrtek 26.10.2017 v 10:41 přivoláni nehodě dvou osobních automobilů, ke které došlo u Holovous. Jedna žena utrpěla lehčí zranění. Hasiči jí poskytli předlékařskou péči, poté ji odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice. Obě vozidla skončila mimo vozovku. Jednotka je zajistila proti vzniku požáru.

Číst dál...


Profesionální hasiči z Hořic byli ve 12:17 přivoláni ve středu 25.10.2017 k osobnímu vozidlu, se kterým řidička vyjela mimo vozovku do příkopu. Nehoda se stala v Jahodné. Řidička utrpěla tržnou ránu v obličeji a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Jednotka provedla na voze protipožární opatření.

Číst dál...

Ve čtvrtek 19. září jičínští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže, který je obviněn ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže, jelikož se měl v průběhu měsíce července letošního roku vloupat do jedné z garáží v Hořicích, odkud měl odcizit křovinořez značky Hecht.  

Číst dál...

Ve čtvrtek 21. září zahájili jičínští kriminalisté trestní stíhání dvacetiletého muže za přečin krádeže, které se měl dopustit v dopoledních hodinách dne 19. dubna letošního roku v Hořicích, kdy vstoupil do dvou volně přístupných škol a z neuzamčených šatních skříněk postupně odcizil různé spotřební věci v celkové hodnotě přesahující částku 300 korun. Uvedeného jednání se měl dopustit i přesto, že byl za takový čin v roce 2016 pravomocně odsouzen Okresním soudem v Jičíně.

Číst dál...