Policie

U dopravní nehody v Havlíčkově ulici zasahovali v pátek 16. března před 14tou hodinou profesionální hasiči z Hořic. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči jí poskytli první předlékařskou pomoc. Na vozidle provedla jednotka protipožární opatření. Hasiči pomohli s naložením vozidla na odtahovou službu, druhé vozidlo odstranili mimo komunikaci.

Číst dál...

Ve středu 14. března kolem páté hodiny odpolední došlo na úseku silnice I/35 v katastru obce Bílsko u Hořic k dopravní nehodě. Jednašedesátiletý řidič motorového vozidla Kia Sorento jedoucí ve směru od Jičína na Hořice se v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení svého vozidla a přejel do protisměru. Zde se levou přední částí vozidla střetl s nákladním vozidlem Scania s návěsem, které v tu dobu řídil čtyřicetiletý muž.

Číst dál...


Ve středu 28. února došlo krátce po 15 hodině k hromadné dopravní nehodě v obci Ostroměř, v ulici T.G. Masaryka, která je hlavní tepnou silnici I/35 z Hradce Králové na Jičín. Kvůli nepozornosti řidiče kamionu, který přehlédl kolonu stojících vozidel, čekajících před přejezdem došlo k nehodě celkem 7 automobilů. Záchranné složky ošetřili zranění a zajistili únik provozních kapalin. Po celou dobu byl zajištěn kyvadlový provoz. K další nehodě poté došlo u obce Holovousy a to opět ve stojící koloně, kvůli první dopravní nehodě.

Číst dál...

V pondělí 12. února, kolem půl deváté večer oznámila na tísňovou linku hlídka městské policie v Hořicích vloupání do místního sběrného dvora. Strážníkům se podařilo zadržet čtyřiadvacetiletého muže, který se v tu dobu nacházel v objektu. Na místo se následně dostavili i policisté společně se psovodem, který za pomoci služebního psa po chvíli vystopoval druhého jednapadesátiletého hříšníka ukrytého nedaleko sběrného dvora.

Číst dál...

V pondělí 5. února se po usilovné práci jičínských kriminalistů podařilo zadržet podezřelého čtyřiadvacetiletého muže, který se měl dopustit dvou loupežných přepadení na Hořicku. V úterý 6. února si od vrchního komisaře vyslechl sdělení obvinění z trestného činu loupeže a zároveň byl podán podnět na vzetí muže do vazby.Při policejním vyšetřování vyšlo najevo, že muž se kromě dvou zmíněných případů měl dopustit i loupežného přepadení na Hradecku, které se stalo v pátek v časných ranních hodinách. 

Muž se ke svému jednání přiznal a jako důvod uvedl tíživou finanční situaci.
V době od včerejšího zadržení proběhly nezbytné procesní úkony.
Muž si tak svými činy, u kterých ke zdůraznění svého úmyslu krást držel v ruce plynovou pistoli a mířil směrem k poškozeným, přišel na částku přesahující dva tisíce korun. V současné době mu však v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.

06. února 2018
nprap. Aleš Brendl, PČR

Související článek:

Policie pátrá po pachateli loupežného přepadení v Hořicích

 


Ke střetu dvou nákladních vozidel byli v pondělí 5.2.2018 večer (20:52) přivoláni hořičtí profesionální hasiči. Nehoda se stal na silnici I/35 mezi obcemi Milovice a Klenice. Dvě zranění osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Hasiči uklidili vozovku od střepů a plastových úlomků.

Číst dál...


Včera (3. února 2018) krátce před 13. hodinou jsme přijali oznámení o odcizení peněz pod pohrůžkou násilí v jedné obci na Hořicku. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka včetně kriminalistů a kriminalistického technika. Od oznamovatelky jsme získali popis muže, který měl ženu na veřejnosti oslovit a pod pohrůžkou násilí jí odcizit několik stokorun a z místa odejít. Po muži i vozidle, kterým měl odjet, jsme okamžitě začali pátrat nejen v blízkém okolí místa činu ale i v rámci celého kraje a okolí.

Číst dál...

Jičínští kriminalisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku sedmatřicet a jednadvacet let. Oba hříšníci jsou obviněni ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže spáchaného částečně ve spolupachatelství. To znamená, že nejenom každý sám, ale i společně měli v přesně nezjištěné době od listopadu do prosince loňského roku v několika případech vniknout nezajištěným vchodem do jednoho z neobydlených domů v Hořicích. Zde postupně měli odcizit radiátory, kuchyňkou linku, sedací soupravu, dveře, koberce a další vybavení jednotlivých bytů. V průběhu šetření navíc vyšlo najevo, že starší z mužů se měl popsaných skutků dopustit i přesto, že byl za poslední tři roky za takový čin odsouzen. Svým jednáním tak měli společně způsobit škodu zhruba 20 tisíc korun. Mužům zákona se část odcizených věcí podařilo zajistit v bytě u jednoho z provinilců.

Číst dál...

Hořice – odstranění nebezpečných stavů – čtvrtek 18.1.2018 - 11:52
Profesionální hasiči z Hořic byli povoláni do Riegrovy ulice, kde ze střechy jednoho z objektů spadl větší kus sněhu a dle oznamovatele hrozil další pád. Jednotka ve spolupráci s městskou policiíoznačila pomocí pásky zónu se vstupem zákazu. Místo si poté převzali právě městští policisté.

Číst dál...