Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

V sobotu 26. srpna před půlnocí došlo na silnici III. třídy ve směru od obce Sobčice k Podhornímu Újezdu k dopravní nehodě. Jednadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla VW Golf v daném úseku zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti na mokré silnici v dešti nezvládl řízení a s vozidlem vyjel vlevo do silničního příkopu, kde se odrazil od stromu, přetočil auto na střechu a dopadl zpět na silnici. Ve vozidle spolu s řidičem cestoval v tu dobu dvaadvacetiletý spolujezdec.

V důsledku dopravní nehody utrpěl řidič i spolujezdec zranění, které si vyžádalo převozy do Oblastní nemocnice v Jičíně a do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.Ještě před tím však provedené opakované dechové zkoušky na alkohol potvrdily u řidiče požití alkoholu s výslednými hodnotami 1,61 a 1,58 promile alkoholu v dechu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku 20 tisíc korun.
Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

zdroj: PČR

dopravni-nehoda-podhorni-ujezd-2-3072.jpgdopravni-nehoda-podhorni-ujezd-1-3072.jpgdopravni-nehoda-podhorni-ujezd-3072.jpg