Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Opatrnosti není nikdy dost! Kolem osmé hodiny ranní jel třiapadesátiletý cyklista na svém jízdním kole po silnici III. třídy ve směru od obce Doubrava na Hořice. Po projetí pravotočivé zatáčky v klesání zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a havaroval. V důsledku dopravní nehody utrpěl muž zranění, se kterým byl z místa převezen k ošetření do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ještě před tím však policisty provedená dechová zkouška vyloučila u muže požití alkoholu. Při nehodě vznikla předběžná škoda na jízdním kole ve výši 1 tisíc korun.


Druhý a třetí případ se odehrál krátce po šestnácté hodině u obce Třtěnice, kdy na svém jízdním kole jela šestapadesátiletá žena v doprovodu svého pětapadesátiletého muže, který jel za ní na svém jízdním kole. Manželé jeli společně po suché neznečištěné silnici III. třídy ve směru od obce Chomutice na Třtěnice. Na rovném volném úseku před obcí Třtěnice nezvládla žena řízení svého jízdního kola a havarovala do silničního příkopu podél pravého okraje silnice. Za ní jedoucí muž se nenadálé situace před ním lekl, intenzivně zabrzdil, a tím následně upadl na silnici. Manželé shodně utrpěli zranění, které si vyžádalo ošetření v Oblastní nemocnici v Jičíně. Policisté ještě na místě provedenými dechovými zkouškami u cyklistů vyloučili požití alkoholu. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 2 tisíce korun.
Přesná příčina dopravních nehod a samotná míra zavinění cyklistů je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

zdroj: PČR

nehoda-cyklista.jpg