Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Ke střetu kamionu a traktoru s vlekem vyjeli včera (31. 10.) před polednem profesionální hasiči ze stanice v Hořicích. Dopravní nehoda se stala na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Jičína u Ostroměře. Kamion zůstal po střetu mimo vozovku a traktor se převrátil na bok. Řidiče obou vozidel si do péče převzala Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Hasiči asistovali při transportu jednoho z nich do sanitky. Oba řidiči pak byli převezeni k ošetření do nemocnice.

Silnice I. třídy zůstala po nehodě zcela uzavřena. Poté, co se hasičům podařilo havarovaný traktor nadzvednout a uvolnit jeden jízdní pruh, byla silnice před čtrnáctou hodinou kyvadlově průjezdná.  Náklad z kamionu pak bylo nutné přeložit.
Hasiči na místě zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistili úklid vozovky tak, aby byla pro projíždějící řidiče bezpečná.
V koloně, která se kvůli uzavírce utvořila, pak došlo k další dopravní nehodě. Vozidla na místě nedobrzdila a došlo tak ke střetu nákladního automobilu s třemi osobními vozidly. Nehoda se stala taktéž na silnici I/35, konkrétně u obce Podhorní Újezd a Vojice. Hořická jednotka, která zasahovala jen chvíli předtím u dopravní nehody u Ostroměře, byla vyslána na místo, aby zajistila unikající provozní kapaliny na komunikaci. Hasiči zasypali kapaliny sorbentem a postarali se o úklid vozovky. Poté asistovali při řízení dopravy. Událost se obešla bez zranění.


Text: por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Dopravní nehoda traktoru

nehoda-kamion-traktor-ostromer-3.jpgnehoda-kamion-traktor-ostromer-2.jpgnehoda-kamion-traktor-ostromer-1.jpgnehoda-kamion-traktor-ostromer.jpg

Dopravní nehoda v koloně

nehoda-kamiony-podhorni-ujezd-2.jpgnehoda-kamiony-podhorni-ujezd-1.jpgnehoda-kamiony-podhorni-ujezd.jpg