Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Včera (3. února 2018) krátce před 13. hodinou jsme přijali oznámení o odcizení peněz pod pohrůžkou násilí v jedné obci na Hořicku. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka včetně kriminalistů a kriminalistického technika. Od oznamovatelky jsme získali popis muže, který měl ženu na veřejnosti oslovit a pod pohrůžkou násilí jí odcizit několik stokorun a z místa odejít. Po muži i vozidle, kterým měl odjet, jsme okamžitě začali pátrat nejen v blízkém okolí místa činu ale i v rámci celého kraje a okolí.

 

Včera po půl sedmé v podvečer jsme přijali oznámení o obdobném protiprávním jednání, tentokrát přímo v Hořicích. Zde měl muž přijít k poškozené a pod pohrůžkou násilí jí odcizit finanční částku v rámci stokorun. Poté z místa odešel. Po muži daného popisu jsme okamžitě začali pátrat nejen v blízkém okolí místa činu ale i v rámci celého kraje a okolí.

Ani u jednoho případů nedošlo ke zranění poškozených, ani k fyzickému napadení. Jednalo se o pohrůžku násilí, kdy přesnou formu výhružek, ani další bližší informace nebudeme, vzhledem k počáteční fází prověřování, prozatím specifikovat.

V obou případech se pátrání po podezřelém účastnily desítky policistů, včetně kriminalistů a psovodů (zejména při pátrání ihned po oznámení), pátrání samozřejmě pokračuje i nadále. V současné době (stejně jako včerejší odpoledne a v noci) probíhá intenzivní šetření, výslechy svědků, vyhodnocování zajištěných stop. Rovněž zajišťujeme a vyhodnocujeme kamerové záznamy a vyhodnocujeme policejní databáze.

Intenzivně vyhodnocujeme zjištěné informace tak, aby se nám co nejdříve podařila zjistit totožnost pachatele u obou případů. V současné době prověřujeme možnou souvislost mezi popsanými případy, kterou prozatím nemůžeme vyloučit, ani potvrdit. V daných událostech jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. Na tento trestný čin pamatuje zákon až 10 letým pobytem za mřížemi.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, PČR

Související články:

AKTUALIZACE - Podezřelého muže z přepadení v Hořicích se podařilo dopadnout