Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Ve středu 14. března kolem páté hodiny odpolední došlo na úseku silnice I/35 v katastru obce Bílsko u Hořic k dopravní nehodě. Jednašedesátiletý řidič motorového vozidla Kia Sorento jedoucí ve směru od Jičína na Hořice se v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení svého vozidla a přejel do protisměru. Zde se levou přední částí vozidla střetl s nákladním vozidlem Scania s návěsem, které v tu dobu řídil čtyřicetiletý muž.

Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 160 tisíc korun. Profesionální hasiči z Hořic, Hradce Králové a dobrovolná jednotka z Hořic zasahovali u dopravní nehody osobního a nákladního automobilu na silnici I/35. U nákladního vozidla došlo při nehodě k protržení nádrže. Na komunikaci pak uniklo asi 20 litrů nafty. Zbytek museli hasiči přečerpat. Na pomoc byl vyslán speciální kontejner z centrální hradecké stanice, který se využívá při úniku ropných látek. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči z havarovaného nákladního automobilu přečerpali asi 250 litrů nafty. Uniklou látku na komunikaci zasypali sorpčním materiálem. Jednotka poté pomohla s naložením osobního automobilu na odtahovou službu.

Zdroj: HZS KHK, PČR

dopravni-nehoda-bilsko-15-3-2017-5.jpgdopravni-nehoda-bilsko-15-3-2017-4.jpgdopravni-nehoda-bilsko-15-3-2017-3.jpgdopravni-nehoda-bilsko-15-3-2017-2.jpgdopravni-nehoda-bilsko-15-3-2017-1.jpgdopravni-nehoda-bilsko-15-3-2017.jpg