Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Ve čtvrtek 15. března krátce po třinácté hodině došlo na nechráněném železničním přejezdu na silnici III. třídy ke střetu motorového vlaku s vozidlem Ford Focus, které jelo ve směru od obce Dobrá Voda u Hořic na Domoslavice.

Pětašedesátiletá řidička zřejmě nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjela přímo před osobní motorový vlak, ve kterém se v tu dobu nacházelo jedenáct cestujících. Strojvedoucí i přes okamžité použití rychlobrzdy nedokázal již samotnému střetu zabránit a narazil do přední části vozidla. Po srážce nezraněná řidička vystoupila z auta, sebrala si svůj poškozený přední nárazník a z místa dopravní nehody odjela. Po chvíli se však vrátila zpět. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu nejen u řidičky, ale i u strojvedoucího. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu 40 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl, PČR

dopravni-nehoda-doba-voda-u-horic-4.jpgdopravni-nehoda-doba-voda-u-horic-3.jpgdopravni-nehoda-doba-voda-u-horic-2.jpgdopravni-nehoda-doba-voda-u-horic-1.jpgdopravni-nehoda-doba-voda-u-horic.jpg