Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Již tuto sobotu 21. 10. rozezní velký sál hořické Koruny pořádná porce rockových decibelů. Od osmé večerní zde vystoupí dvě kapely spjaté s Hořicemi. Půjde o vzpomínkový koncert skupin Symphony a Metro, které ukončily svou hudební dráhu již před mnoha lety a pro tuto příležitost se daly exkluzivně zase dohromady. Pořadatelem akce není DK Koruna, akce je soukromá. Všichni jste zvaní! Příspěvek u vstupu 100,- Kč, bohatě zásobený bar samozřejmostí. Tombola… nebude.

Kapela Symphony byla založena kolem roku 2002 na chodbách hořického gymnázia čtyřmi spolužáky okolo frontmana Michala Hlaváčka (tehdy se jmenovali Běžná Hudební Skupina, později TwilightSymphony). Postupně změnila repertoár od převzatých písní z ČR i ze zahraničí k vlastní tvorbě. Stylově se kapela vždy řadila k melodickému metalu – tedy rychlé bubny, nabroušené kytary, obohacené o atmosferické klávesové plochy. V roce 2007 v hořické Koruně pokřtila svou první dlouhohrající desku OneYearAfter a rok na to se Symphony rozpadli. Nyní, po deseti letech, povstávají z popela – pouze na jeden večer. Buďte u toho!

Kapela Metro vznikla kolem roku 2006 v Jičíně okolo dnes známého hudebníka, kytaristy a zpěváka Matěje Čejchana, basáka Pepy Křečka a původně hořického rodáka Romana Sklenáře mladšího. Od začátku se vryla do srdcí fanoušků svou pevnou groovy rytmikou a chytlavými poprockovými písněmi o vztazích. Zejména songy jako EL, Pilot nebo Slánka a Pepřenka na Jičínsku takřka zlidověly. Kapela ukončila svou činnost v roce 2011. Fanouškům z celého okolí se znovu ukáže 21. října v Hořicích – exkluzivně, jen jednou.
Brány Koruny se otevřou v 19:00 hodin, aby měli návštěvníci dost času na to se před koncertem patřičně naladit. Těšíme se na vás!
 
www.bandzone.cz/symphony 
www.bandzone.cz/metro 
Facebook: https://www.facebook.com/events/1564105826984485/

symphony.jpg


Nejnovější zprávy

Zprávy policie, hasiči