Sdílet

Je to tak, i letos Tři králové ožívají a chystají se na další ročník své koledy.  V lednu od 1. do 14. ledna 2024 je budete moci potkat v ulicích nebo přímo u vašich dveří po celé ČR. V našem regionu proběhne sbírka v Jičíně, Nové Pace, Hořicích, Železnici, Kopidlně, Lázních Bělohrad nebo v Lomnici nad Popelkou.
Konkrétně v Jičíně se setkáte s koledníky v sobotu 6. ledna 2024, zejména v centru města na Valdštejnově náměstí a Husově ulici, na Čeřovce nebo na Letné. 

Sraz všech nahlášených koledníků proběhne v 11.30 hod. u fary kostela svatého Jakuba v Jičíně u brány. Každá skupinka dětí se svým dospělým vedoucím dostane zapečetěnou pokladničku a materiály ke sbírce. Po tradičním požehnání od místního kněze si rozdělí ulice a určí trasy, kde budou koledovat. Potom všichni odejdou svým směrem a potěší svou návštěvou jednotlivé domy a jejich obyvatele. Pokud jim majitelé otevřou dveře, koledníci zazpívají tradiční tříkrálovou koledu a zanechají po sobě známý nápis K+M+B. Zároveň nabídnou možnost přispět do zapečetěných pokladniček ve prospěch dobré věci. Vedoucí skupinky se na vyžádání musí prokázat plnou mocí a průkazem vedoucího.  

Po skončení koledování se skupinky dětí vrátí zpět na faru, kde odevzdají pověřeným osobám pokladničky s kostýmy. Následně se budou moci všichni občerstvit a hudebně naladit v městském parku v Jičíně. Mezi 15.00 – 17.00 hod. zde proběhne doprovodný program jako velké poděkování všem zúčastněným, který připraví ve spolupráci Spolek v parku a Městský úřad Jičín. Samozřejmě, kdo nezastihne koledníky doma, bude moci přispět do tříkrálové kasičky ještě na místě 🙂 

Kdo by se chtěl stát dobrovolníkem Tří králů nebo si chtěl objednat koledu přímo domů, obraťte se, prosím  na tel.: tel.: 733 741 692, případně na dobrovolnici@charitajicin.cz. Královské kostýmy budou zajištěny. 

V případě, že se k Vám koledníci nedostanou, můžete využít statické pokladničky, které naleznete
na vybraných místech v jednotlivých obcích. Jejich mapa bude opět k dispozici na webu Tříkrálová sbírka (charita.cz)(pozor, místa pokladniček se stále aktualizují). 

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na setkání s Vámi!