Sdílet

Již tradičně první víkend v květnu další tentokráte jubilejní 10. ročník setkání v okolí Pecky pod názvem „Bloudění Podkrkonoším“.

Jedná se o setkání přátel orientační cyklistiky, kde dvojice účastníků společně hledá v terénu kontroly, které má předem označeny v mapě. Pořadí kontrol, které jsou bodově různě ohodnoceny, si dvojice určuje sama. Cílem je v časovém limitu nasbírat co nejvíce bodů ze společně navštívených kontrol. Jelikož umístění kontrol a bodové ohodnocení se dozvíte až na startu, je jasné, že nebude o úspěchu rozhodovat pouze fyzická kondice, ale zejména zvolená strategie,  postupy mezi kontrolami a správné časové rozvržení, případně šikovnost při plnění vložených úkolů. Intervalový start dvojic a systém scorelaufu umožňuje jak kvalitní sportovní vyžití ostřílených sportovců, tak i pohodové projetí pro hobíky, kteří se chtějí trochu pobavit a poznat třeba i méně známá místa Podkrkonoší. Během závodu vás bude již tradičně čekat jedna kontrola „živá“, kde si odpočinete od jízdy na kole a kde budete moci nasbírat body za vložené disciplíny, které pro vás pořadatelé vymyslí a připraví. Po závodě budou pro nejlepší ve všech kategoriích připraveny zajímavé ceny a pro všechny grilovaná kýta a dostatečné množství dobrého moku, při kterém bude určitě dobré se podělit s ostatními o zážitky při „bloudění“.

10. ročník orientačního závodu dvojic na kole – scorelauf (volné pořadí kontrol)

Kdy: sobota 4. května 2019
Kde: centrum – kemp Pecka (50°29´25.076´´N 15°36´33.679´´E), www.kemppecka.cz
Ubytování: možnost ubytování se snídaní v chatkách autokempu
Prostor závodu: Podkrkonoší, okolí Pecky – mapa 1:40 000 + výseč 1:10 000
Přihlášky: pomocí přihláškového formuláře do 30.4.2019,
platba na účet 552345541/0100, variabilní s. – č. telefonu
V přihlášce možno objednat ubytování, trika BP 2018 a doobjednat druhou mapu ( 20 Kč)
Startovné: 450 Kč za dvojici, kategorie Junior 350 Kč za dvojici, po termínu přihlášek za zvýšené startovné 550 Kč (v omezeném množství dle možnosti pořadatele)
v ceně startovného –  mapa, organizační zajištění, kýta po závodě, dárek při prezentaci
Limit počtu účastníků: 90 dvojic
Kategorie:
DD – žena, žena
DM – žena, muž
MM – muž, muž
Master – dvojice v součtu 99 let a více
Junior – dvojice dospělák + borec do 13 let
E bike – elektrokola (bez nároku na celkové pořadí)
Prezentace:
pátek 3. 5. 18,00 – 22,00 hod
sobota 4. 5. 8,00 – 9,00 hod
Start: intervalový  od 10,00 hod
Časový limit: 6 hodin
Systém ražení kontrol: kleštěmi, kontroly označeny lampiónkem a číslem na kleštích, jedna kontrola „živá“, pro případ odcizení lampionu nebo kleští během závodu bude připravena kontrolní otázka
Bodové ohodnocení kontrol: 10 – 80 bodů, živá kontrola 150 bodů, dojezdová disciplína 20 bodů, srážka za dojezd po limitu 3 body za 1 min. O pořadí rozhoduje vyšší počet získaných bodů z navštívených kontrol ,ŽK a cílové disciplíny, při rovnosti bodů rozhoduje lepší čas
Ceny: první tři v každé kategorii + celkoví vítězové
Kontakt na pořadatele, informace: Martin Luňák  tel. 606 717 772
e-mail: obchod@kola-lunak.cz


zdroj: http://bloudenipodkrkonosim.cz